Cesta

Den rovného odměňování upozorňuje na přetrvávající rozdíly v platech žen a mužů - 28/02/2014

Kreslený obrázek muže, který se chystá odnést pytel peněz, na druhé straně žena, marně se snažící dosáhnout na podstatně menší měšec vysoko nad ní. © EU

Již druhý rok po sobě připadá Evropský den rovného odměňování na poslední únorový den. Vezmeme-li totiž v úvahu rozdíl mezi platy žen a mužů, pracují ženy první 2 měsíce každého roku zadarmo.

Rozdíl v odměňování mužů a žen se podle čísel o průměrném rozdíl v příjmech za posledních několik letech nepodařilo snížit. V Evropě se stále pohybuje kolem 16 %.

Velmi mírný sestupný trend

Od prvního Dne rovného odměňování v roce 2011 se rozdíl v odměňování snížil zhruba o jedno procento: z 17,5 % na 16,4 %.

V roce 2011 se konal 5. března, čímž jsme si připomínali fakt, že ženy v roce 2010 pracovali podle statistik prvních 65 dní „zadarmo“. Druhý Den rovného odměňování připadl na 2. března 2012 a loni na 28. února.

Mírné zlepšení zaznamenané v posledních 4 letech lze však z velké části vysvětlit tím, že všeobecný hospodářský útlum měl větší dopad na odvětví, v nichž dominují muži: na stavebnictví a strojírenství.

Odstraňování překážek

Mezi další faktory, které brání zlepšení platových podmínek žen, patří netransparentní podmínky odměňování a právní definice „práce stejné hodnoty“, která není dostatečně jasná.

Podle poslední zprávy o provádění evropských předpisů týkajících se rovného zacházení pdf - 82 KB [82 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr) pracovníci často ani nemají dostatečné informace k tomu, aby mohli o rovné platové ohodnocení žádat. Jde například o přístup k informacím o platových třídách pro různé skupiny pracovníků.

Větší transparentnost v této oblasti by obětem diskriminace umožnila srovnávat své platové podmínky s podmínkami opačného pohlaví.

Komise v současné době připravuje novou iniciativu, která by měla posunout boj za rovné odměňování za stejnou práci – jednu z hlavních zásad EU – o něco dále.

Tisková zpráva: Ženy v Evropě v průměru stále vydělávají o 16,4 % méně než muži

Rozdíly v platovém ohodnocení žen a mužů

Proč se rovnost žen a mužů společnosti vyplácí Deutsch (de) English (en) français (fr)

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy