Navigācijas ceļš

ES vēlas pasteidzināt datu aizsardzības reformas - 28/01/2014

Rindas ar datoriem, ar kuriem strādā studenti

ES aicina virzīt uz priekšu reformas, kuru mērķis ir modernizēt Eiropas 1995. gada datu aizsardzības noteikumus, uzlabojot personas datu aizsardzību tīmeklī un palīdzot uzņēmumiem.

Reformu rezultātā visā ES būtu spēkā vienots noteikumu kopums, lai vienkāršotu un standartizētu 1995. gada noteikumus, kas dažādās Eiropas Savienības valstīs ir īstenoti atšķirīgi.

Cilvēkiem būtu vienkāršāk piekļūt saviem datiem. Cilvēkiem būtu arī “tiesības tikt aizmirstiem” un panākt, lai viņu personas dati tiktu izdzēsti, ja nav pamatota iemesla tos saglabāt.

Valsts datu aizsardzības iestādēm būtu dotas pilnvaras iekasēt sodanaudu no uzņēmumiem, kuri šos noteikumus pārkāpj, un tiktu labāk aizsargāti personas dati, kas iegūti tiesībaizsardzības nolūkā.

Jāmazina iedzīvotāju bažas

Deviņi no desmit Eiropas iedzīvotājiem atzīst, ka viņus uztrauc, ka ar mobilajām lietotnēm tiek ievākti viņu dati bez viņu piekrišanas. Savukārt septiņi no desmit iedzīvotājiem ir norūpējušies par to, kā uzņēmumi varētu izmantot viņu izpausto informāciju. Nostiprinot datu aizsardzību, varētu palīdzēt atgūt uzticēšanos.

Eiropas Komisija 2012. gada janvārī iesniedza likumdošanas projektu, bet, lai tas kļūtu par tiesību aktu, tas vēl ir kopīgi jāapstiprina ES likumdevējiem — Parlamentam un ES Padomei. Cerams, ka to varēs panākt līdz gada beigām.

ES arī risina sarunas par pasākumiem, kas vajadzīgi, lai atjaunotu uzticību datu plūsmai starp ES un ASV.

Tiesības uz datu aizsardzību

Personas dati var būt jebkas no personas adreses līdz medicīniskajai informācijai vai ziņām sabiedrisko sakaru veidošanas vietnēs. ES pilsoņu tiesības uz personas datu aizsardzību ir aizsargātas ar Pamattiesību hartu Deutsch (de) English (en) français (fr) .

Uzņēmumu ieguvumi

Tā kā samazināsies birokrātija, uzņēmumi ietaupīs aptuveni 2,3 miljardus eiro gadā.

Tie arī iegūs vienlīdzīgus konkurences apstākļus, jo vienādi datu aizsardzības noteikumi attieksies uz visiem uzņēmumiem, kuri darbojas ES, pat uz tiem, kuri neatrodas vienotajā tirgū.

Būs vairāki izņēmumi attiecībā uz mazajiem uzņēmumiem, lai samazinātu izmaksas.

Tērzējiet ar mums ES Datu aizsardzības dienā!

Lai 28. janvārī atzīmētu ES Datu aizsardzības dienu, ES eksperti atbildēs uz jautājumiem par datu aizsardzību tvitera tērzētavā 28. janvārī plkst. 12.00–13.30 pēc Viduseiropas laika jeb plkst. 13.00–14.30 pēc Latvijas laika. Savus jautājumus varat ielikt ar atsaucēm #EUdataP un #EUchat.

Paziņojums presei — ES priekšlikums par datu aizsardzības reformu

Bieži uzdotie jautājumi par datu aizsardzības reformu English

Paziņojums presei — ES aicina ASV atjaunot uzticību datu plūsmai

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites