Naršymo kelias

ES ragina siekti duomenų apsaugos reformų pažangos - 28/01/2014

Kompiuteriais dirbantys studentai

ES ragina daryti pažangą ir įgyvendinti reformas, kuriomis siekiama modernizuoti 1995 m. ES duomenų apsaugos taisykles, geriau užtikrinti teisę į privatumą internete ir padėti įmonėms.

Įgyvendinus reformas visoje ES būtų taikomas vienas taisyklių rinkinys, būtų supaprastintos ir standartizuotos 1995 m. nuostatos, kurios Europos Sąjungoje buvo įgyvendinamos nevienodai.

Gyventojai su savo duomenimis galėtų susipažinti lengviau ir jiems būtų užtikrinta teisė būti „pamirštiems“, t. y. jie galėtų reikalauti, kad jų duomenys būtų pašalinti, jei jų saugoti nėra teisiškai pagrįstų priežasčių.

Be to, nacionalinėms duomenų apsaugos institucijoms būtų suteikti įgaliojimai skirti baudas taisykles pažeidusioms bendrovėms, o teisėsaugos tikslais surinkti asmens duomenys būtų apsaugoti geriau.

Sprendžiami opūs klausimai

9 iš 10 europiečių teigia, kad jiems susirūpinimą kelia tai, jog mobiliųjų telefonų programėlės be jų sutikimo renka jų duomenis. 7 iš 10 nerimauja dėl to, kaip bendrovės gali panaudoti jų atskleidžiamą informaciją. Sustiprinus duomenų apsaugą būtų galima iš dalies atkurti pasitikėjimą.

Teisės aktų projektus Europos Komisija pateikė 2012 m. sausio mėn., tačiau, kad jie taptų teisės aktais, juos turi patvirtinti abi ES teisėkūros institucijos – Parlamentas ir ES Taryba. Tikimasi, kad tai bus galima pasiekti iki metų pabaigos.

ES taip pat derasi dėl priemonių, skirtų atkurti pasitikėjimą duomenų srautais tarp ES ir JAV.

Teisė į duomenų apsaugą

Asmens duomenys yra viskas nuo asmens adreso iki jo medicininės informacijos arba žinučių socialinių tinklų svetainėse. ES piliečiai turi teisę į asmens duomenų apsaugą pagal Pagrindinių teisių chartiją Deutsch (de) English (en) français (fr) .

Nauda įmonėms

Siūlymais būtų sumažintos administracinės įmonių išlaidos. Numatoma, kad jos sutaupytų 2,3 mlrd. eurų per metus.

Jais taip pat būtų sudarytos vienodos sąlygos, nes tos pačios duomenų apsaugos taisyklės būtų taikomos visoms ES veikiančioms bendrovėms, net jei jos įsisteigusios už bendrosios rinkos ribų.

Išimčių bus taikoma mažosioms įmonėms siekiant sumažinti jų finansinę naštą.

Dalyvaukite ES duomenų apsaugos dienos diskusijoje

Minint ES duomenų apsaugos dieną, sausio 28 d. nuo 12.00 iki 13.30 val. Vidurio Europos laiku per tiesioginį pokalbį tinkle „Twitter“ į klausimus apie duomenų apsaugą atsakys ES ekspertai. Galite prisijungti naudodami raktažodžius #EUdataP ir #EUchat.

Pranešimas spaudai. ES pasiūlymas dėl duomenų apsaugos reformos

DUK. Duomenų apsaugos reforma English

Pranešimas spaudai. Pasitikėjimo duomenų srautais tarp ES ir JAV atkūrimas

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos