Navigācijas ceļš

ES aicina rīkoties, lai apturētu ekstrēmisma izplatīšanos - 16/01/2014

Iekšlietu komisāre Sesīlija Malmstrēma © ES

Desmit punktu rīcības plānā, ko publicējusi Eiropas Komisija, ES valstis ir aicinātas darīt vairāk, lai novērstu ekstrēmistu vardarbības draudus.

Plānā aicināts pieņemt preventīvus un saskaņotus pasākumus, lai cīnītos pret potenciālo teroristu radikalizēšanos un vardarbīga politiska ekstrēmisma draudiem, kas visā Eiropā arvien pieaug.

Atbalsts pārtraukšanas stratēģijām

Viens no galvenajiem priekšlikumiem ir vairāk pievērsties pasākumiem, kuri pirmkārt jau attur no iesaistīšanās ekstrēmās darbībās vai kuri pārliecina atteikties no šādām radikālām ideoloģijām. Minētā mērķa sasniegšanai Komisija vēlas, lai ES valstis izstrādātu programmas, kas mudinātu ekstrēmistus pamest radikalizēto vidi un atteikties no vardarbības.

Plānā paredzēts arī izveidot ES mēroga zināšanu centru, kas ļautu apmainīties ar informāciju, pētījumu rezultātiem un paraugpraksi par to, kā cīnīties pret politisko ekstrēmismu. Ierosināts arī izmantot diskusiju forumus internetā un sociālos plašsaziņas līdzekļus, lai cīnītos pret propagandas izplatīšanu un tiešsaistes vervēšanas metodēm.

Cīņa pret radikālismu aiz Eiropas Savienības robežām

Ierosināto pasākumu mērķis ir ne tikai novērst ekstrēmistu vardarbību Eiropā, bet arī atturēt Eiropas iedzīvotājus, kas dodas uz ārvalstīm, no iesaistīšanās terora aktos, piedalīšanās teroristu apmācības nometnēs vai cīņās, kas norisinās konflikta zonās. Šādi cilvēki tur radikālizējas vēl vairāk un, kad viņi atgriežas Eiropā, rada vēl lielāku iekšējās drošības apdraudējumu.

Komisija piešķirs naudu, lai darbiniekus, kas ikdienas darbā tieši saskaras ar šo problēmu, piemēram, tiesībaizsardzības iestāžu un cietumu darbiniekus un sociālos darbiniekus, apmācītu atklāt un apzināt cilvēkus, kuriem varētu būt tendence uz ekstrēmiem viedokļiem, kā arī apmācītu palīdzēt šiem cilvēkiem.

Šos 10 ieteikumus divu gadu laikā izstrādāja tīklā, kuru Komisija 2011. gadā izveidoja informētībai radikalizācijas jautājumā (RAN) un kurš apvieno 700 ekspertus un ar šo problēmu tieši saistītus darbiniekus no visas Eiropas.

Komisija ir piešķīrusi 20 miljonus eiro, lai palīdzētu nākamo četru gadu laikā īstenot šos ieteikumus.

Paziņojums presei: kā ES vēršas pret radikalizāciju un vardarbīgu ekstrēmismu

ES Radikalizācijas izpratnes tīkls (RAN) English (en)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites