Naršymo kelias

ES ragina imtis veiksmų ekstremizmo plitimui sustabdyti - 16/01/2014

Už vidaus reikalus atsakinga Komisijos narė Cecilia Malmström © ES

10 punktų veiksmų planu, kurį paskelbė Europos Komisija, ES šalys raginamos aktyviau spręsti ekstremistinio smurto grėsmės problemą.

Plane raginama imtis griežtesnių prevencinių ir koordinuotų kovos su potencialių teroristų radikalizacija ir visoje Europoje didėjančia smurtinio politinio ekstremizmo grėsme veiksmų.

Pasitraukimo strategijų rėmimas

Vienas iš pagrindinių pasiūlymų yra imtis aktyvesnių veiksmų siekiant visų pirma žmonėms neleisti įsitraukti į ekstremistinę veiklą arba juos įtikinti atsisakyti tokių radikalių ideologijų. Kad šis tikslas būtų pasiektas, Komisija ragina ES šalis parengti programas, kuriomis ekstremistai būtų skatinami pasitraukti iš radikalios aplinkos ir atsisakyti smurto.

Plane taip pat raginama įkurti ES masto žinių centrą, skirtą dalytis informacija, mokslinių tyrimų rezultatais ir gerąja patirtimi, kaip kovoti su politiniu ekstremizmu. Kitas pasiūlymas – kovojant su propagandos sklaida ir verbavimo internetu plitimu pasitelkti interneto diskusijų forumus ir socialinės žiniasklaidos priemones.

Užkirsti kelią radikalizmui už Europos sienų

Siūlomomis priemonėmis siekiama ne tik užkirsti kelią ekstremistiniam smurtui Europoje, bet ir neleisti į užsienį keliaujantiems Europos gyventojams vykdyti teroro aktų, dalyvauti teroristų rengimo stovyklose arba kovoti konfliktų zonose. Tokių žmonių pažiūros dažnai tampa dar radikalesnės ir grįžę į Europą jie kelia didesnę grėsmę vidaus saugumui.

Komisija skirs lėšų rengti priešakinių linijų praktikus, pavyzdžiui, teisėsaugos tarnybų ir kalėjimų pareigūnus bei socialinius darbuotojus, kad jie atpažintų žmones, kurie tikėtina, kad galėtų perimti ekstremistines pažiūras, ir tokiems asmenims padėtų.

Šios 10 rekomendacijų – tai Informacijos apie radikalizaciją tinklo (RAN), kurį 2011 m. įkūrė Komisija ir kuriam priklauso 700 ekspertų bei priešakinių linijų praktikų iš visos Europos, dvejų metų darbo rezultatas.

Komisija skyrė 20 mln. eurų, kad padėtų įgyvendinti rekomendacijas per ateinančius 4 metus.

Pranešimas spaudai „ES atsakas radikalėjimui ir smurtiniam ekstremizmui“

Informacijos apie radikalizaciją tinklas English (en)

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos