Navigačný riadok

Viviane Redingová hostí online dialóg o budúcnosti Európy - 14/01/2014

Viviane Redingová © EÚ

16. januára o 20.00 SEČ bude podpredsedníčka Komisie Viviane Redingová diskutovať naživo s občanmi v celej Európe na YouTube.

EÚ chce počuť, čo si myslíte o otázkach, ktoré sú dôležité pre nás všetkých v Európe a medzi ktoré patria hospodárska kríza, práva občanov EÚ a budúce smerovanie Európy.

Ak sa chcete zapojiť do diskusie, uverejnite svoje otázky a poznámky na Twitteri, Facebooku a Google+ prostredníctvom hashtagov #askReding a/alebo #eudeb8.

Euronews bude viesť debatu a vyberať jej účastníkov na základe najzaujímavejších a najpodnetnejších otázok zo sociálnych médií. Po rozhovore s komisárkou Redingovou vysielanom naživo bude nasledovať diskusia s občanmi.

Dialógy s občanmi v roku 2014

Dialógy s občanmi sa začali v roku 2013 v rámci Európskeho roka občanov. Európski komisári sa zúčastňovali na diskusiách o právach občanov a budúcnosti Európy v celej EÚ.

Tieto diskusie umožňujú ľuďom hovoriť priamo s politikmi o svojich právach občanov EÚ, o Európe, v ktorej chcú žiť, a o tom, čo očakávajú od Európskej únie.

Po viac ako 30 stretnutiach na radniciach miest v celej Európe nastal čas, aby táto diskusia prebehla na internete. Minulý týždeň podpredsedníčka Redingová diskutovala s 5 poprednými európskymi blogermi, tento štvrtok je debata otvorená pre všetkých Európanov.

V roku 2014 budú diskusie pokračovať prostredníctvom ďalších 7 stretnutí, ktoré sa uskutočnia v Dánsku, Spojenom kráľovstve, Španielsku, Francúzsku, Holandsku, Rumunsku a Belgicku.

Sledujte priamy prenos z diskusie

Sledujte živý rozhovor s komisárkou Redingovou (Euronews)

Tlačová správa – online dialóg naživo s podpredsedníčkou EK Redingovou

Dialógy občanov English (en)

Diskusia o budúcnosti Európy English (en)

Európsky rok občanov 2013

Zapojte sa do európskej diskusie

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy