Ścieżka nawigacji

Komisarz Reding gospodarzem dyskusji internetowej poświęconej przyszłości Europy - 14/01/2014

Viviane Reding © UE

16 stycznia o godz. 20 czasu środkowoeuropejskiego wiceprzewodnicząca UE Viviane Reding weźmie udział w debacie internetowej w serwisie YouTube, do której zostaną zaproszeni mieszkańcy Europy.

UE chce usłyszeć, co jej mieszkańcy sądzą o problemach, z którymi wszyscy się na co dzień borykamy, takimi jak kryzys gospodarczy, naszych prawach jako obywateli UE oraz o przyszłości Unii Europejskiej.

Aby wziąć udział w debacie należy przesłać swoje pytania i uwagi przy pomocy serwisu Twitter, Facebook lub Google+ używając hashtagów #askReding lub #eudeb8.

Euronews będzie przewodniczyć debacie oraz wybierze uczestników, którzy zadadzą najbardziej interesujące i stanowiące największe wyzwanie pytania za pośrednictwem mediów społecznych. Debata będzie nawiązywać do wywiadu z komisarz Reding, zatytułowanego „Rozmowa globalna”.

Dialogi obywatelskie w 2014 r.

Program dialogów obywatelskich rozpoczął się w 2013 r. w ramach Europejskiego Roku Obywateli. Wzięli w nim udział komisarze UE, prowadząc debaty na temat praw obywatelskich i przyszłości Europy.

Debaty te dają obywatelom możliwość bezpośredniego porozmawiania z politykami na temat praw przysługujących im jako mieszkańcom Unii, kształtu Europy, w jakiej chcieliby mieszkać i ich oczekiwań wobec Unii Europejskiej.

Po ponad trzydziestu spotkaniach, które odbyły się w ratuszach w różnych miastach w całej Europie, pora przenieść dyskusję do internetu. W zeszłym tygodniu wiceprzewodnicząca Reding rozmawiała z pięciorgiem najważniejszych blogerów europejskich; tym razem dyskusja jest otwarta dla wszystkich.

W 2014 r. debata będzie kontynuowana. Planuje się, że siedem kolejnych spotkań odbędzie się w Belgii, Danii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Rumunii i w Wielkiej Brytanii.

Oglądaj debatę na żywo

Obejrzyj wywiad z wiceprzewodniczącą Reding (Euronews)

Komunikat prasowy – internetowa rozmowa na żywo z unijną komisarz Reding

Dialogi obywatelskie English (en)

Debata nad przyszłością Europy English (en)

Rok 2013 — Europejski Rok Obywateli

Weź udział w europejskiej debacie

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki