Naršymo kelias

Veiksmų planu siekiama užkirsti kelią migrantų žūčiai jūroje - 05/12/2013

Italijos pakrančių apsaugos tarnybos patrulinis laivas uoste © ES

ES pateikė radikalius planus sugriežtinti patruliavimą prie savo jūros sienų siekdama užkirsti kelią Viduržemio jūrą, kad pasiektų Europą, kertančių migrantų žūčiai.

Kasmet šimtai migrantų kerta Viduržemio jūrą bandydami pasiekti Europos krantus. Šių metų spalį prie mažos Italijos salos Lampedūzos apvirtus tokius migrantus gabenusiam laivui nuskendo per 360 žmonių.

Tai buvo paskutinė iš daugybės pastarųjų metų nelaimių, ištikusių Afriką nuo Europos skiriančius vandenis bandančius įveikti ir į ES vykstančius imigrantus, per kurią žuvo daugiausiai žmonių.

Prieglobsčio politikos peržiūra

Kad sumažintų tokių nelaimių pasikartojimo riziką, Komisija pasiūlė suteikti migrantams galimybę prieglobsčio ES prašyti užsienyje. Taip siekiama, kad jie atsisakytų minties leistis į dažnai pavojingas keliones link Europos.

Pagal dabartinę ES politiką reikalaujama, kad prieglobsčio prašytojai, kurių daugelis bėga nuo karo arba persekiojimo savo šalyse, pabėgėlio statuso prašytų būdami Europos teritorijoje.

Pagal pasiūlymą bendradarbiavimo prie ES išorės sienų valdymo agentūra FRONTEX panaudotų ES valstybių narių laivus patruliuoti jūroje tarp Kipro ir Ispanijos. Tai kainuotų apie 14 mln. eurų per metus.

Komisija tikisi, kad jos planas padės ne tik išvengti žūčių jūroje, bet ir sulaikyti daugiau neteisėtai žmones per sieną vežančių asmenų. Be to, aktyvesnis patruliavimas turėtų padėti kovoti su prekyba žmonėmis ir organizuotu nusikalstamumu.

ES vykdomosios valdžios institucija taip pat pasiūlė teikti administracinę pagalbą valstybėms narėms, kurioms sunku susitvarkyti su dideliu prieglobsčio prašymų srautu.

Pabėgėlių perkėlimas

Dar siūloma valstybėms narėms skirti po 6000 eurų už kiekvieną į jas perkeltą pabėgėlį. Tai paskatintų ES šalis, pavyzdžiui, oro transportu perkelti pabėgėlius tiesiai iš prieglobsčio prašytojų stovyklų arba konfliktų zonų.

Komisija taip pat paragino sudaryti susitarimus, kad migracija būtų valdoma kartu su ES nepriklausančiomis, ypač Šiaurės Afrikos, šalimis, per kurias į Europą keliauja daug migrantų.

Šią savaitę naująją iniciatyvą turi aptarti ES teisingumo ir vidaus reikalų ministrai, o galutinis sprendimas bus priimtas gruodžio 19–20 d. ES aukščiausiojo lygio susitikime.

Pranešimas spaudai. ES veiksmai dėl migracijos Viduržemio jūros regione DeutschEnglishfrançais

Politikos dokumentas. Viduržemio jūros regiono specialios paskirties darbo grupė pdf - 155 KB [155 KB] English (en)

Informacijos santrauka. ES veiksmai migracijos ir prieglobsčio politikos srityse българскиEnglish

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos