Navigačný riadok

Zapojte sa aj vy do európskej diskusie - 21/09/2012

Dieťa v lese s vlajkou EÚ v rukách © EU

Politici z Európskej komisie vycestujú do miest vo vašom okolí, aby si vypočuli, čo si myslíte o vašich právach a o budúcnosti Európskej únie.

Predseda Európskej komisie José Manuel Barroso vyzval všetkých, aby sa zapojili do širokej diskusie DeutschEnglishfrançaisportuguês o jeho návrhoch na prehĺbenie hospodárskej a menovej únie a na vytvorenie legitímnej politickej únie.

Poznamenal, že táto debata sa má konať v rámci našich spoločenstiev a medzi Európanmi. Komisia na jeho vyhlásenie nadviazala začatím série dialógov s občanmi v každej krajine EÚ, ktoré budú prebiehať počas nasledujúcich 15 mesiacov – prvé takéto stretnutie sa uskutočnilo 27. septembra v španielskom Cádize English .

Čo si myslíte o svojich právach, ktoré máte ako občan EÚ? V akej Európe chcete žiť? Čo očakávate od EÚ? Využite túto jedinečnú príležitosť o povedzte svoje názory priamo politikom EÚ.

„Dialógy s občanmi”, ktoré sú verejne prístupné, sa budú naživo vysielať cez internet. Medzi účastníkmi budú aj politici na miestnej, regionálnej a celonárodnej úrovni.

Dialógy sú súčasťou Európskeho roka občanov 2013 – celý rok bude venovaný právam občanov Európy.

Vaše názory sa premietnu do budúcich návrhov Komisie na podporu vašich práv a posilnenie Únie, v ktorej sú takéto práva v plnom rozsahu rešpektované.

Komisia chce s vami diskutovať. Postarajte sa o to, aby bol váš hlas vypočutý.

Čo je občianstvo EÚ?

Všetci sme občanmi nielen svojich domovských krajín, ale aj Európskej únie. Okrem našich práv v domovskom štáte máme takisto práva zaručené zmluvami EÚ a Chartou základných práv Európskej únie.

Konkrétny príklad: z občianstva EÚ vám vyplýva právo na život, prácu, cestovanie a nakupovanie v ktoromkoľvek z 27 členských štátov.

Viac o vašich právach občana EÚ.

2013 – Európsky rok občanov Englishfrançais

Ako uľahčiť život občanov DeutschEnglishfrançais

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy