Naršymo kelias

Dalyvaukite diskusijose apie ES - 21/09/2012

Vaikas su ES vėliava miške © ES

Europos Komisijos politikai lankysis įvairiuose ES miestuose, kad išklausytų, ką manote apie savo teises ir Europos Sąjungos ateitį.

Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso paragino surengti plačias diskusijas DeutschEnglishfrançaisportuguês dėl jo pasiūlymų sukurti glaudesnę ekonominę ir pinigų sąjungą ir demokratiniu teisėtumu grindžiamą politinę sąjungą.

Jo nuomone, į šias diskusijas turi įsitraukti įvairios visuomenės grupės ir paprasti Europos gyventojai. Todėl Komisija per ateinančius 15 mėnesių visose ES šalyse surengs piliečių dialogus. Pirmasis įvyko rugsėjo 27 d. Kadise, Ispanijoje English .

Dabar turite progą su ES politikais akis į akį pasikalbėti apie savo teises, kokioje Europoje norite gyventi ir ko tikitės iš Europos Sąjungos.

Piliečių dialoguose, kurie bus tiesiogiai transliuojami internetu, gali dalyvauti visi. Tarp dalyvių bus į vietos, regionų ir nacionalines valdžios institucijas išrinktų politikų.

Šie dialogai rengiami ir 2013-ųjų – Europos piliečių metų – proga: visi šie metai skirti jūsų, Europos piliečių, teisėms.

Jūsų nuomonės padės Europos Komisijai ateityje rengti pasiūlymus, kuriais bus stiprinamos jūsų teisės ir tokia Europos Sąjunga, kurioje tos teisės visapusiškai gerbiamos.

Europos Komisija nori išgirsti jūsų nuomonę. Dalyvaukite!

Kas yra Europos pilietybė?

Mes visi esame ne tik savo šalies, bet ir Europos Sąjungos piliečiai. Be savo šalies suteikiamų teisių, turime ir ES sutartimis bei ES pagrindinių teisių chartija užtikrinamų teisių.

Vienas puikus pavyzdys – ES pilietybė suteikia jums teisę gyventi, dirbti, be kliūčių keliauti ir apsipirkti bet kurioje iš 27 valstybių narių.

Daugiau apie ES piliečių teises

2013-ieji – Europos piliečių metai Englishfrançais

Piliečių gyvenimo sąlygų gerinimas DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos