Cesta

Evropská debata: - 21/09/2012

Dítě s vlajkou EU v lese © EU

Političtí činitelé z Evropské komise se budou v řadě evropských měst účastnit debat o budoucnosti Evropské unie a naslouchat vašim názorům na občanská práva.

Předseda Evropské komise José Manuel Barroso vyzval k široké diskusi DeutschEnglishfrançaisportuguês o návrzích na prohloubení hospodářské a měnové unie a k vytvoření legitimní politické unie.

Jak dodal, tato diskuse musí proběhnout v celé naší společnosti a mezi občany Evropy. Komise proto v příštích 15 měsících pořádá ve všech členských zemích debaty – první z nich se konala 27. září ve španělském Cádizu English .

S politiky tak budete mít příležitost hovořit o svých právech, o tom, jakou podobu by měla podle vás Evropa v budoucnu mít a co od Evropské unie očekáváte.

Těchto dialogů se budou budou moci zúčastnit všichni zájemci a debaty budou přenášeny živě na internetu. Zúčastní se jich volení zástupci z místní, regionální a celostátní úrovně státní správy.

Dialogy jsou také součástí Evropského roku občanů 2013 – celý příští rok je věnován právě jim.

Vaše názory budou využity při přípravě budoucích návrhů Komise zaměřených na posílení občanských práv a jejich plné respektování.

Komise je připravena s vámi diskutovat. Nenechte si ujít tuto příležitost podělit se o své názory.

Co si představit pod pojmem „evropské občanství“?

Kromě to, že jsme všichni státní příslušníci některého z členských států, jsme také občany Evropské unie. Vedle práv vycházejících ze zákonů vaší země máte dále práva garantovaná Smlouvami EU a Listinou základních práv EU.

Občanství EU vám například zaručuje právo žít, pracovat, cestovat a nakupovat ve všech 27 členských zemích Evropské unie.

Další informace o právech občanů EU

2013 – Evropský rok občanů Englishfrançais

Jak EU usnadňuje život svým občanům DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy