Navigatsioonitee

Aidake meil tagada teie õigused - 20/08/2012

Pilgu järvele suunanud poiss istumas, hoides käes mängupaati, mille sinistel purjedel on kujutatud ring ELi tähtedega @ EL

Andke meile teada probleemidest, millega olete kokku puutunud mõnes teises ELi liikmesriigis reisides, õppides, töötades või elades.

Komisjon seisab teie ELi kodanikuõiguste tagamise ja tugevdamise eest. Seetõttu sooviksime teada, millised on teie kogemused seoses nende kasutamisega.

Samuti on teretulnud teie ettepanekud selle kohta, kuidas kõrvaldada takistused, millega olete kokku puutunud näiteks mõnes teises ELi liikmesriigis töötamisel või õppimisel.

Saate meile oma mõtted edastada kodanikuõigusi käsitleva konsultatsiooni vahendusel (kuni 9. septembrini 2012). Teie kogemusi ja ideid võetakse arvesse uue kodakondsust käsitleva aruande ettepanekutes. Kõnealune aruanne esitatakse 2013. aastal.

Eelmises aruandes määratleti 25 meedet pdf - 758 KB [758 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr) , mida EL peaks rakendama, et saaksite oma õigusi praktikas tõhusamalt kasutada. Need meetmed on nüüd töös. Asjaomased meetmed hõlmavad näiteks bürokraatia vähendamist sõiduki registreerimisel Deutsch (de) English (en) français (fr) teises ELi liikmesriigis ja piiriülese pärandimaksuga Deutsch (de) English (en) français (fr) seotud probleemide lahendamist.

Teie õigused

ELi liikmesriigi kodanikuna olete samuti ka ELi kodanik. Lisaks riiklikele privileegidele on teil ka rida õigusi, milles on kokku leppinud kõik 27 liikmesriiki, ning mis on tagatud ELi aluslepingutega . See tähendab, et teil on õigus:

  • reisida ja elada kõikjal ELis;
  • võrdsele kohtlemisele kõigi teiste ELi kodanikega (diskrimineerimata kodakondsuse alusel);
  • hääletada ja kandideerida kohalike omavalitsuste ja Euroopa Parlamendi valimistel, sõltumata sellest, millises ELi liikmesriigis te elate;
  • saada väljaspool ELi abi mõne teise ELi liikmesriigi saatkonnast või konsulaadist (kui teie riigil ei ole selles riigis esindust) samadel tingimustel asjaomase riigi kodanikega;
  • esitada Euroopa Parlamendile petitsioone, juhul kui puutute kokku probleemidega, ning pöörduda Euroopa Ombudsmani poole;
  • ühineda teiste ELi kodanikega, et taotleda uute ELi õigusaktide vastuvõtmist kodanikualgatuse abil.

Samuti on teil muid õigusi – näiteks tarbijaõigused Internetis teisest ELi liikmesriigist midagi ostes.

Abi ja nõuanded teie õiguste kohta ELi kodanikuna

Kodanike elu lihtsustamine – tutvuge olemasolevate ettepanekutega

2013 - Euroopa kodanike aasta

Täiendav teave konsultatsiooni kohta pdf - 151 KB [151 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad