Naršymo kelias

Kad nusikalsti nebūtų pelninga - 15/03/2012

ES priemonėmis būtų sustiprinti galiojantys teisės aktai, kuriais reglamentuojamas įvykdžius sunkų ar organizuotą nusikaltimą įgyto turto konfiskavimas.

Nusikaltėlių grupuotės kasmet neteisėtai pelno milijardus eurų. Po to dauguma šių pajamų investuojama į teisėtą turtą arba veiklą, todėl policijai ir kitoms teisėsaugos institucijoms sunkiau jas susekti ir susigrąžinti.

Iš nusikaltėlių grupuočių konfiskuojama tik nedidelė turto dalis. Pavyzdžiui, manoma, kad Jungtinėje Karalystėje organizuoti nusikaltėliai 2006 m. uždirbo 15 mlrd. svarų sterlingų (18 mlrd. eurų), iš kurių susigrąžinta tik 125 mln. svarų sterlingų (150 mln. eurų).

ES taikomos bendros vykdant neteisėtą veiklą įgyto turto konfiskavimo taisyklės, bet matyti, kad jos nepakankamos English . Šalys jų netaiko sistemingai, o turtą konfiskuoti trukdo dideli nacionalinių įstatymų skirtumai.

Komisija siūlo paprastesnes ir veiksmingesnes taisykles, kuriomis būtų užpildytos nusikaltėlių išnaudojamos spragos. Jomis taip pat bus užtikrinta, kad teismų išduoti konfiskavimo orderiai būtų vykdomi visoje ES ir kad būtų visiškai susigrąžintas neteisėtai įgytas turtas.

Konfiskavimas padeda veiksmingai kovoti su nusikalstamumu ir atgraso nuo tokios veiklos. Juo taip pat užkertamas kelias tam, kad neteisėtai įgytas turtas būtų naudojamas finansuoti kitai nusikalstamai veiklai, be to, teisėta ekonomika apsaugoma nuo nusikaltėlių įsiskverbimo. Į pasiūlymus įtrauktos bendros priemonės English :

  • bus paprasčiau konfiskuoti turtą, aiškiai susijusį su nuteistojo nusikalstama veikla,
  • bus supaprastinta turto, perduoto kitiems asmenims, kurie turėjo žinoti, kad jis įgytas nusikalstamu būdu, sugrąžinimo tvarka,
  • bus leidžiama konfiskuoti turtą, kai nuteisti baudžiamąja tvarka negalima, nes įtariamasis mirė, nuolat serga arba slapstosi,
  • bus užtikrinta, kad prokuratūra ir kitos valdžios institucijos galėtų laikinai įšaldyti turtą, kuris gali dingti,
  • bus reikalaujama, kad ES šalys administruotų įšaldytą arba konfiskuotą turtą, kad būtų išsaugota jo vertė.

Šios priemonės – dalis Komisijos kovos su nusikalstamumu ir teisėtos ekonomikos apsaugos pasiūlymų. Į juos įtrauktos, pavyzdžiui, kovos su korupcija priemonės English .

Neseniai atliekant ES tyrimą DeutschEnglishfrançais į klausimą, ką politikai galėtų padaryti, kad ES sustiprėtų, respondentai atsakė, kad vienas iš svarbiausių prioritetų yra kova su nusikalstamumu.

Daugiau apie konfiskavimą ir turto susigrąžinimą English

Daugiau apie ES baudžiamosios teisės politiką DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos