Naršymo kelias

Kaip pasiekti, kad aukštąsias pareigas eitų daugiau moterų? - 05/03/2012

Didysis žmogeliukas ant supimosi lentos nusveria mažąjį žmogeliuką © iStock/Mark Stay

Kaip, jūsų nuomone, būtų galima pasiekti, kad įmonių valdybose būtų daugiau moterų? Didžiausiose Europos įmonėse moterys sudaro tik septintadalį valdybos narių.

Pokyčiai aukštajame lygmenyje lėti. Didžiausiose ES biržinėse įmonėse moterys sudaro tik 14 % (2010 m. – tik 12 %) valdybos narių ir, panašiai kaip prieš dvejus metus, užima tik 3 % valdybos pirmininkų pareigų.

Europos gyventojai sutinka, kad šią padėtį reikėtų ištaisyti. 9 iš 10 neseniai atliktos apklausos DeutschEnglishfrançais respondentų mano, kad aukščiausiuose įmonių postuose vyrų ir tokią pat kvalifikaciją turinčių moterų skaičius turėtų būti vienodas. Maždaug 3 iš 4 apklausos dalyvių pritaria tam, kad būtų parengti lyčių lygybės įmonių valdybose teisės aktai.

Sudarius geresnes sąlygas moterims užimti aukštas pareigas, būtų skatinamas moterų užimtumas ir geriau išnaudojami jų gebėjimai.

Dėl to galėtų padidėti ir Europos konkurencingumas. Konsultacinių įmonių „McKinsey“ ir „Ernst & Young“ atlikti tyrimai rodo, kad bendrovių, kuriose vyrų ir moterų pusiausvyra yra tolygesnė, pelnas yra didesnis.

Praėjusiais metais Komisija ragino viešąsias įmones savanoriškai įsipareigoti Englishfrançais didinti moterų dalį valdybose: 2015 m. moterys turėtų sudaryti 30 %, o 2020 m. - 40 % valdybos narių.

Iki šiol tai padaryti įsipareigojo tik 24 Europos įmonės. Šiuo metu Komisija nagrinėja kitas galimybes ir pradėjo viešas konsultacijasDeutschEnglishfrançais, siekdama sužinoti piliečių nuomonę, ką dar ES galėtų padaryti šioje srityje (pvz., ar reikėtų nustatyti kvotas).

Prancūzijoje, Belgijoje, Italijoje, Nyderlanduose ir Ispanijoje jau parengti įstatymai, kuriais nustatomos įmonių valdybos narių kvotos. Danijoje, Suomijoje, Graikijoje, Austrijoje ir Slovėnijoje taikomos lyčių pusiausvyros valstybinių įmonių valdybose taisyklės.

Konsultacijos pradėtos kovo 5-ąją – ES vienodo darbo užmokesčio dieną, siekiant atkreipti dėmesį į tai, kad vyrai ir moterys už tą patį darbą gauna nevienodą atlyginimą.

Konsultacijos internetu vyks iki 2012 m. gegužės 28 d. Jūsų pastabos padės Komisijai parengti pasiūlymus, kaip įmonių valdybose užtikrinti tolygesnę lyčių pusiausvyrą. Pasiūlymus numatyta parengti dar šiais metais.

Daugiau šia tema English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos