Cesta

Více žen do nejvyšších pozic ve firmách! Ale jak? - 05/03/2012

Dva panáčci na houpačce, přičemž ten větší převažuje toho menšího © iStock/Mark Stay

Chceme znát váš názor na to, jak zajistit, aby firmy do svých správních rad obsazovaly větší počet žen. Ve správní radách nejvýznamnějších podniků v Evropě připadá na šest mužů pouze jedna žena.

Podniky příliš nespěchají s tím, aby provedly změny ve struktuře svého nejvyššího vedení. Vezměme si správní rady největších firem v Unii: ženy zde tvoří pouze 14 % členů – v roce 2010 to bylo 12 %. A pouze třem procentům správních rad v EU ženy předsedají – to je přibližně stejný podíl jako před 2 roky.

Evropští občané se shodují na tom, že je třeba tuto nerovnováhu odstranit. V nedávném průzkumu DeutschEnglishfrançais se téměř 90 % respondentů vyslovilo pro rovnocenné zastoupení žen ve vedoucích funkcích (za předpokladu stejné kvalifikace). Tři čtvrtiny občanů podporují přijetí legislativy, která by genderovou rovnováhu ve správních radách podniků upravila.

Možnost pracovat ve vrcholných manažerských pozicích ženy povzbuzuje k tomu, aby zůstaly déle ekonomicky aktivní. Vede to k vyšší zaměstnanosti žen a k využívání všech jejich schopností v plném rozsahu.

Větší zastoupení žen ve vedoucích pozicích by zvýšilo konkurenceschopnost Evropy. Studie konzultantských firem McKinsey a Ernst & Young došly k závěru, že společnosti, jejichž vedení je rovnoměrněji rozvrženo mezi muže a ženy, dosahují vyšších zisků.

Komise v loňském roce vyzvala podniky, aby se dobrovolně zavázaly Englishfrançais , že zvýší počet žen ve svých vrcholných orgánech na 30 % do roku 2015 a na 40 % do roku 2020.

V celé Unii zatím závazek přijalo pouze 24 firem. Komise nyní zkoumá další možnosti, a proto zahájila veřejnou konzultaciDeutschEnglishfrançais , na jejímž základě chce zjistit, zda EU může v této otázce udělat více, například zavést kvóty.

Francie, Belgie, Itálie, Nizozemsko a Španělsko již zákony, které stanoví kvóty do správních rad podniků, přijaly. Dánsko, Finsko, Řecko, Rakousko a Slovinsko zase mají předpisy o vyváženém zastoupení můžů a žen ve vedení státních a polostátních podniků.

Konzultace byla zahájena 5. března, který je Evropským dnem rovného odměňování. V tento den se připomíná, že ženy pobírají za stejnou práci nižší platy než muži.

Internetová konzultace potrvá do 28. května 2012. Příspěvky zaslané do konzultace pomohou Komisi vypracovat návrhy na zvýšení genderové rovnováhy ve vedení podniků. Komise by měla tyto návrhy předložit ve druhé polovině roku.

Více informací o genderové rovnosti ve vedoucích pozicích English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy