Naršymo kelias

Kad integracija būtų naudinga visiems - 25/07/2011

Komikso piešinėlis, kuriame pavaizduotas didelis personažų teksto "burbulas" su žodžiais įvairiomis kalbomis © ES

ES piliečiai ir migrantai sutinka, kad norint integruotis reikia kalbos žinių ir įgūdžių, darbo, pagarbos vietos kultūrai ir aiškaus teisinio statuso.

Migrantai ES suteikia ne tik įvairovės, jie gali naudingai prisidėti prie ekonomikos augimo ir stabilumo.

Kadangi Europos visuomenė senėja, o gimstamumas išlieka nedidelis, migrantai gali padėti palaikyti ES ekonomiką ir finansuoti nacionalines socialinės rūpybos sistemas, bet tik tada, jie visiškai integruojasi savo naujosiose šalyse.

Europos Komisija siūlo naują priemonių paketą English , kaip palengvinti integraciją mokant kalbų, sudarant paprastesnes įsidarbinimo, švietimo ir mokymo sąlygas bei aktyviau kovojant su diskriminacija.

Už integracijos politiką atsakingos valstybių narių vyriausybės, bet ES gali pasiūlyti paramą ir paskatų, pvz., teikti finansavimą, koordinuoti politiką ir sudaryti paprastesnes sąlygas keistis patirtimi. Naujomis priemonėmis būtų skatinami vietos lygmens veiksmai, tarp jų ir vietos valdžios institucijų, darbdavių, migrantų organizacijų, paslaugų teikėjų ir gyventojų bendradarbiavimas.

Kiekviena ES šalis, regionas ar miestas pasirinktų tinkamiausias savo specifikai priemones, o rezultatai būtų vertinami pagal visai ES taikomus rodiklius.

Atsižvelgiant į nesenos Eurobarometro apklausos apie migrantų integraciją Englishfrançais rezultatus, kurie rodo, kad ir ES piliečiai, ir migrantai daugiausiai nurodo tuos pačius integracijai padedančius veiksnius, šis darbas neturėtų būti labai komplikuotas.

Apklausa atlikta 2011 m. kovo ir balandžio mėnesiais, per ją nustatyta, jog daug kas pritaria tam, kad reikalingos didesnės tiek vyriausybių, tiek pačių migrantų, tiek ir plačiosios visuomenės pastangos.

ES piliečių ir migrantų nuomonės dėl integracijai įtakos turinčių veiksnių panašios. Keturi svarbiausi veiksniai - kalbėti šalies, kurioje gyvenama, kalba, galėti dirbti, gerbti vietos kultūrą ir turėti aiškų teisinį statusą. Abi grupės kalbą įvardijo kaip svarbiausią punktą.

Abi pusės taip pat sutiko, kad svarbu bendrauti darbe ir mokyklose, ir kad bendruomenių segregacija yra žalinga.

ES gyvena 20,1 mln. migrantų iš ES nepriklausančių šalių, tai sudaro apie 4 % visų gyventojų.

ES interneto svetainė apie integraciją DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos