Naršymo kelias

Pusiausvyros tarp saugumo ir privatumo beieškant - 03/02/2011

Lėktuvai ir jų inversijos pėdsakai danguje  © ES

Pagal ES planus laikantis griežtų sąlygų bus leidžiama naudotis tarptautinių skrydžių keleivių duomenimis. Taip siekiama kovoti su terorizmu ir kitais sunkiais nusikaltimais.

Asmens duomenys, kuriuos apie keleivius surenka oro transporto bendrovės, teisėsaugos įstaigoms gali suteikti labai vertingos informacijos kovojant su terorizmu ir kitais sunkiais nusikaltimais.

Didesnis saugumas...

Įgyvendindama saugumo Europoje gerinimo strategiją ES siūlo tarptautinių skrydžių į ES šalis ir iš jų keleivių duomenų perdavimui, naudojimui, saugojimui ir apsaugai taikyti bendras taisykles English .

Dauguma ES šalių jau vienaip ar kitaip renka ir naudoja keleivių duomenis teisėsaugos tikslais, bet tik kelios tai daro sistemiškai. Laikantis bendro požiūrio būtų panaikintos saugumo spragos, asmens duomenys būtų geriau apsaugomi ir būtų užtikrinta, kad oro transporto bendrovės bei keleviai žinotų, kokios taisyklės taikomos.

Oro transporto bendrovių būtų prašoma siųsti informaciją į specialų išvykimo arba atvykimo ES šalies teisėsaugos skyrių. Tokie skyriai duomenimis galėtų naudotis tik teroristams bei kituose sunkiuose nusikaltimuose (tokiuose kaip narkotikų kontrabanda, prekyba žmonėmis) dalyvaujantiems asmenims nustatyti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Be to, teisėsaugos pareigūnai duomenimis galėtų naudotis koordinuodami tyrimus su kitomis šalimis.

... ir kartu asmeninės informacijos apsauga

Oro transporto bendrovių elektroninėse rezervavimo sistemose laikomuose keleivių duomenų įrašuose yra nurodytos kelionių datos, maršrutai, kontaktiniai duomenys, kredito kortelių, vietų lėktuve numeriai ir bagažo informacija.

Siūlomose taisyklėse aiškiai nurodoma, kurie duomenys galėtų būti perduodami ir apdorojami. Keleiviai turėtų teisę savo duomenis matyti, taisyti ir ištrinti. Jei taisyklės būtų pažeistos, keleiviai turėtų teisę gauti kompensaciją ir imtis teisinių veiksmų.

Teisėsaugos skyriai duomenis galėtų saugoti tik ribotą laiką: praėjus vienam mėnesiui asmens pavardė būtų ištrinta ir duomenys taptų anoniminiai. Praėjus penkeriems metams būtų ištrinta pati informacija. Kad šių taisyklių būtų laikomasi, prižiūrėtų nepriklausoma duomenų apsaugos institucija.

Tolesni veiksmai

Tarybai ir Parlamentui susitarti dėl naujųjų taisyklių ir joms įsigalioti tikriausiai reikės apie dvejų metų Tada bus svarstomos skrydžių ES viduje taisyklės.

Daugiau apie ES saugumą ir teisingumą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos