Navigācijas ceļš

Cilvēktiesību aizstāvju aizstāvība - 10/12/2010

Zīmējums, kurā atainots cilvēks, kas sniedz patvērumu kādam citam, un ES lietussargs virs abiem © ES

Tos, kuri dzīvi veltījuši cilvēktiesību sekmēšanai, ES godina 10. decembrī — Cilvēktiesību dienā.

Deklarācijā, ar kuru nākusi klajā augstā pārstāve Ketrina Eštone, izteikts atbalsts "bezbailīgajiem, kas dzīvi veltījuši cīņai pret cilvēktiesību pārkāpumiem, lai kur pasaulē tie arī nenotiktu".

Privātpersonas un cilvēku grupas, kas veicina un aizstāv vispārēji atzītas cilvēktiesības un brīvības, saucam par cilvēktiesību aizstāvjiem. Viņu mērķis ir veicināt un aizsargāt pilsoniskās un politiskās tiesības, kā arī ekonomiskās, sociālās un kultūras tiesības.

ANO godina tikai dažus no tiem, kuri veltījuši savu dzīvi šim mērķim. Tie ir cilvēki, kas cīnās, lai tiktu ievērotas ieslodzīto tiesības, lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu tiesības, pirmiedzīvotāju tiesības, un arī mūks, kas izmanto moderno tehniku, lai dokumentētu agresīvas zemju sagrābšanas un piesavināšanās politikas izraisītās ciešanas.

Cilvēktiesību dienu atzīmēs, rīkojot pasākumus visā ES un ārpus tās. Briselē aktīvisti pulcēsies diskusijai un pēc tās kopīgi noskatīsies filmu "Children of War EnglishfrançaisNederlands " (kara bērni).

Tadžikistānā notiks vairāki semināri, kuru norisi līdzfinansējusi ES, savukārt Nigērijā ES pārstāvji tiksies ar valsts cilvēktiesību komisiju. Kolumbijas cilvēktiesību aizstāvības organizācijām un cīnītājiem ES delegācija 10. decembrī sarīkojusi pieņemšanu, bet Izraēlā ES delegācija parūpējusies par cilvēktiesību godināšanas pasākuma līdzfinansējumu.

Eiropas Demokrātijas un cilvēktiesību instrumenta Englishfrançais budžetu, kas ir 1,1 miljards eiro laikposmā no 2007. gada līdz 2013. gadam, izmanto, lai atbalstītu nevalstiskās organizācijas, kuras cīnās par cilvēktiesību aizsardzību un veicināšanu. Kādi 40 miljoni eiro atvēlēti tieši cilvēktiesību aizstāvju atbalstam. Tikai 2010. gadā vien šādu atbalstu saņēmuši 150 īpaši apdraudētu cilvēktiesību aizstāvības aktīvistu.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites