Naršymo kelias

Ginti reikia ir žmogaus teisių gynėjus - 10/12/2010

Kitą žmogų pridengiančio vyro, virš kurio išskleistas ES skėtis, iliustracija © ES

Gruodžio 10-oji - Žmogaus teisių diena - minima ir ES. Per ją pagerbiami tie, kurie, dažnai rizikuodami savo gyvybe, kovoja už kitų žmogaus teises.

Vyriausiosios įgaliotinės Catherine Ashton paskelbtoje deklaracijoje reiškiama parama drąsiems asmenims, siekiantiems užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimams visame pasaulyje.

Žmogaus teisių gynėjai - tai asmenys ir grupės, propaguojantys ir ginantys visuotinai pripažintas žmogaus teises bei laisves. Jų tikslas - pilietinių ir politinių teisių propagavimas ir gynimas, taip pat ekonominių, socialinių bei kultūrinių teisių propagavimas, gynimas ir siekimas.

Jungtinės Tautos primena apie kelis asmenis, kurie tam paskyrė savo gyvenimą: žmones, kovojančius už kalinių teisių apsaugą, lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių asmenų, vietos gyventojų teises, ir vienuolį, kuris naudojasi šiuolaikinėmis technologijomis, kad paliudytų žmonių, iš kurių atimama žemė, kančias.

Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje Žmogaus teisių dienos proga bus organizuojama įvairių renginių. Briuselyje bus parodytas filmas "Karo vaikai EnglishfrançaisNederlands ", po kurio įvyks diskusija su žmogaus teisių aktyvistais.

Tadžikijoje bus surengti keli iš dalies ES finansuojami seminarai, o Nigerijoje ES atstovai apsilankys jos žmogaus teisių komisijoje. Kolumbijos žmogaus teisių organizacijos ir gynėjai gruodžio 10 d. pakviesti į ES delegaciją, o Izraelyje ES delegacija iš dalies finansuoja Žmogaus teisių dienos proga organizuojamus renginius.

Europos demokratijos ir žmogaus teisių rėmimo priemonė Englishfrançais , kurios 2007-2013 m. biudžetas - 1,1 mlrd. eurų, naudojama paremti nevyriausybinėms organizacijoms, kovojančioms už žmogaus teisių apsaugą ir jas propaguojančioms. Žmogaus teisių gynėjams paremti skirta apie 40 mln. eurų. Vien 2010 m. daugiau kaip 150 žmonių, kuriems gresia didelis pavojus, gavo tokios paramos.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos