Naršymo kelias

Kaip apsaugomas privatumas skaitmeninėje eroje - 05/11/2010

Kompiuterio ekranas ir klaviatūra © ES

Planuojama pasiekti, kad vartotojai galėtų labiau kontroliuoti savo asmeninės informacijos rinkimą ir naudojimąsi ja.

Interneto ir globalizacijos eroje vis sunkiau pasiekti, kad asmeninė informacija liktų asmeniška. Apsipirkti internete, rodyti nuotraukas ir dalytis asmenine informacija socialinių tinklų svetainėse, tokiose kaip "Facebook", tapo kasdienišku dalyku.

Nors galiojančios ES asmeninės informacijos apsaugos taisyklės yra vienos griežčiausių pasaulyje, keičiantis technologijoms ir mūsų gyvenimo būdui jas reikia atnaujinti. Nauja duomenų apsaugos stategija Englishfrançais siekiama užtikrinti, kad žmonės žinotų, kas nutinka informacijai, kurią jie pateikia įmonėms, viešosios valdžios institucijoms ir kuria dalijamasi socialinių tinklų svetainėse.

Asmeninės informacijos rinkėjai, pavyzdžiui, paslaugų internetu teikėjai arba paieškos sistemos, turėtų nurodyti, kas ir kokiu tikslu renka duomenis.

Strategija bus įvesta "teisės būti pamirštiems" sąvoka, t. y. teisės prašyti, kad panaudojus jūsų duomenis numatytu tikslu, jie būtų visiškai pašalinti.

Šiuo metu pranešti vartotojams, jei su jų duomenimis buvo neteisėstai susipažinta, privalo tik telekomunikacijų bendrovės. Strategijoje numatyta, kad šis reikalavimas būtų taikomas ir kitiems sektoriams, pavyzdžiui, finansų.

Bendrovės galėtų siųsti asmeninę informaciją į ES nepriklausančias šalis tik jei tos informacijos gavėjas būtų panašaus lygmens duomenų apsaugą teikiančioje šalyje.

Policijos ir baudžiamojo teisingumo institucijų turima asmeninė informacija taip pat būtų apsaugota. Nacionalinių duomenų apsaugos reguliavimo institucijų įgaliojimai būtų padidinti ir būtų skatinamas glaudesnis jų bendradarbiamas siekiant išvengti piktnaudžiavimo.

Strategija taip pat siekiama tvirtesnio bendro požiūrio visoje ES. Kadangi dabartines taisykles šalys netaiko nuosekliai, neaišku, kokie teisės aktai taikomi kokiomis aplinkybėmis. Kai dėl to sulaikomas teisėtas informacijos srautas, tai gali būti kliūtis užsiimti verslo veikla. Pagal persvarstytą teisės aktą tarptautinės bendrovės turėtų laikytis tik vienų taisyklių.

Pasidalykite savo mintimis English apie šią strategiją iki sausio 15 d. Pateiktos pastabos padės rengiant teisės aktų pasiūlymus, kurie turėtų būti pateikti 2011 m.

Daugiau apie duomenų apsaugą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos