Naršymo kelias

Konkurso tema - diskriminacija - 29/04/2010

Konkurso logotipas © ES

Apdovanojami kasmetinio Europos Sąjungos žurnalistų konkurso diskriminacijos Europoje tema laimėtojai.

Apie 16 % neseniai atliktoje ES apklausoje DeutschEnglishfrançais dalyvavusių Europos Sąjungos gyventojų teigė, kad praėjusiais metais bent kartą patyrė diskriminaciją. Šie apklausos rezultatai rodo, kad diskriminacija yra plačiai paplitęs reiškinys ir nuo jos kenčia ne tik mažumos.

Europos Sąjunga yra priėmusi daug kovos su diskriminacija teisės aktų, iš kurių pirmasis - 1957 m. lyčių lygybės teisės aktas. 2000 m. priimta naujų svarbių teisės aktų, kuriais draudžiama diskriminuoti dėl rasės, etninės kilmės, religijos, negalios, amžiaus ir lytinės orientacijos darbe. Pagal Europos Sąjungos teisės aktus rasė ir etninė kilmė neturi žmonėms kliudyti naudotis švietimo, socialinės apsaugos, sveikatos priežiūros paslaugomis, įsigyti prekių ir paslaugų, taip pat ir būstą.

Tačiau teisės aktai bus veiksmingi tik tuomet, jei žmonės žinos ir gins savo teises. Informuoti apie šias teises gali padėti žiniasklaida. Žurnalistų apdovanojimas - tai būdas pareikšti padėką šį darbą dirbantiems žmonėms.

Šis konkursas jau šeštasis. Pirmiausia visoje Europos Sąjungoje žurnalistai pateikė straipsnių diskriminacijos tema savo šalių vertinimo komisijoms. Tai turėjo būti laikraščiuose, žurnaluose arba internete paskelbti straipsniai. Kiekviena nacionalinė vertinimo komisija iš jai pateiktų straipsnių išrinko labiausiai patikusį, o galutinį sprendimą priėmė iš žiniasklaidos specialistų ir ekspertų sudaryta nepriklausoma vertinimo komisija. Nugalėtojus English šiandien paskelbė už teisingumą atsakinga Europos Komisijos narė Viviane Reding. Ji pranešė ir apie šių metų konkurso pradžią.

Kadangi Europos Sąjunga 2010-uosius metus paskelbė kovos su skurdu metais, specialusis apdovanojimas šį kartą skirtas už straipsnį, geriausiai rodantį skurdo ir diskriminacijos ryšį.

Žurnalistų konkursas - tai tik vienas iš daugelio kovos su diskriminacija kampanijos, kuria Europos Sąjungoje skatinama partnerystė ir informacijos sklaida, renginių. Nuo šios kampanijos paskelbimo 2003 m. surengti plakatų ir nuotraukų konkursai, įvyko sporto renginių ir konferencijų. Šiais įvairiais būdais siekiama aiškaus tikslo - skatinti diskutuoti apie diskriminaciją ir apie tai, kuo lygybė ir įvairovė naudinga mums visiems.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos