Navigācijas ceļš

112: visā ES vienāds neatliekamās palīdzības dienestu tālruņa numurs - 11/02/2010

Vairums ES iedzīvotāju joprojām nezina, ka viņi no jebkuras vietas ES var zvanīt uz tālruņa numuru 112, lai izsauktu policiju, ugunsdzēsējus vai neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Uz kādu tālruņa numuru var zvanīt no jebkuras vietas ES, lai izsauktu neatliekamās palīdzības dienestus? Nesen veiktā aptaujā noskaidrots, ka tikai 25 % ES iedzīvotāju zina atbildi uz šo jautājumu:112 DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski . Tā kā šis pakalpojums pastāv jau gandrīz divdesmit gadus, tas nav spožs rezultāts.

Čehijā, Luksemburgā, Polijā, Slovākijā un Somijā vairāk nekā puse respondentu bija informēti par šo numuru. Savukārt Itālijā, Grieķijā un Lielbritānijā tikai 10 % aptaujāto spēja atbildēt uz minēto jautājumu.

ES pasūtītajā aptaujā arī konstatēts, ka lielākā daļa eiropiešu uzskata par noderīgu vienotu neatliekamās palīdzības dienestu numuru. Tomēr viņi domā, ka iedzīvotāji netiek pietiekami informēti, ka šāds numurs pastāv.

Pamatojoties uz aptaujas rezultātiem, Komisija aicināja ES dalībvalstis aktīvāk popularizēt šo visā ES vienādo numuru, norādot, ka tādējādi tiks izglābtas dzīvības un mazināsies nopietnu traumu skaits. Lielākajā daļā valstu numurs “112” jau ir iekļauts tālruņu grāmatās un ir redzams uz neatliekamās palīdzības dienestu automašīnām.

Aptaujas rezultātus publicēja 11. februārī, kad Eiropas Savienībā atzīmē “112” dienu. Dažas valstis ir veikušas īpašus pasākumus, lai piesaistītu sabiedrības uzmanību šim pakalpojumam. Piemēram, Rumānijā dziedātāja un aktrise Monika Angela Šulena ir iecelta par “112 vēstnieci”, un viņa šajā statusā viesojas skolās.

Katrs ceturtais ES iedzīvotājs pēdējo piecu gadu laikā kaut reizi ir zvanījis neatliekamās palīdzības dienestiem. Aptuveni puse zvanīja uz neatliekamās palīdzības dienestu numuriem, kuri pastāv paralēli 112. Tomēr pieaug to cilvēku īpatsvars, kuri zvana uz 112.

Valodu barjera joprojām sagādā grūtības. Katrs desmitais no respondentiem, kuri bija zvanījuši uz 112 ārzemēs, sūdzējās, ka bijis grūti sazināties ar operatoru. Vairumā gadījumu zvanus pieņēma tās valsts valodā, uz kuru viņi bija devušies. Visiem 112 operatoriem obligāti jāzina angļu valoda.

Uz tālruņa numuru 112 var zvanīt par velti gan pa parasto, gan arī mobilo tālruni. Piezvanot uz 112, cilvēki runā ar operatoru, kurš savukārt informē attiecīgo dienestu — policiju, ugunsdzēsējus vai neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Vairāk par tālruņa numuru 112 jūsu valstī DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski

112 bērnu stūrītis

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites