Naršymo kelias

112 – Europos pulsas - 11/02/2010

Dauguma europiečių vis dar nežino, kad numeriu 112 bet kurioje ES valstybėje gali iškviesti policiją, gaisrinę ir greitąją medicinos pagalbą.

Kokiu telefono numeriu galite iškviesti skubios pagalbos tarnybas bet kurioje ES šalyje? Neseniai atliktas nuomonių tyrimas rodo, kad tik 25 % europiečių žino atsakymą: beveik prieš du dešimtmečius įdiegtu numeriu 112 DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski .

Čekijoje, Liuksemburge, Lenkijoje, Slovakijoje ir Suomijoje apie numerį 112 žinojo daugiau kaip 50 % respondentų, bet Italijoje, Graikijoje ir Jungtinėje Karalystėje atsakymą į šį klausimą žinojo tik 10 %.

Iš ES užsakymu atlikto nuomonių tyrimo taip pat paaiškėjo, kad dauguma europiečių palaiko bendro ES skubios pagalbos numerio idėją, bet mano, jog įdėta per mažai pastangų apie jį informuoti.

Sužinojusi tyrimo išvadas Komisija raštu kreipėsi į ES valstybes ragindama jas aktyviau viešinti šį numerį pabrėžiant, kad juo naudojantis išgelbėsite gyvybę ir padėsite sumažinti sunkių sužalojimų skaičių. Daugumoje šalių šis numeris jau įtrauktas į telefonų knygas. Jį taip pat galima pamatyti ant skubios pagalbos automobilių.

Nuomonių tyrimas paskelbtas vasario 11-ąją, kurią Europa mini numerio 112 dieną. Kai kuriose valstybėse numatyta informavimui apie šį numerį skirtų renginių. Rumunija paprašė daininkės ir aktorės Monicos Anghel tapti šio pagalbos numerio „ambasadore“ šalyje. Į jos pareigas įeina lankymasis mokyklose.

Per pastaruosius penkerius metus skubios pagalbos numeriu yra skambinęs kas ketvirtas ES pilietis. Pusė jų skambino nacionaliniais pagalbos iškvietos numeriais, kurie veikia paraleliai su numeriu 112. Tačiau renkančių numerį 112 dalis padidėjo.

Opia problema išlieka kalba. Kas dešimtas užsienyje numeriu 112 skambinęs respondentas nurodė, kad buvo sunku susikalbėti su operatoriumi. Dauguma atvejų paskambinus buvo kalbama lankomos šalies kalba. Reikalaujama, kad visi skambučių numeriu 112 operatoriai kalbėtų angliškai.

Skambinti numeriu 112 galite nemokamai iš bet kurio fiksuotojo ar judriojo ryšio telefono. Paskambinus atsilieps operatorius, nukreipsiantis jus į reikiamą tarnybą: policiją, gaisrinę arba greitosios medicinos pagalbos tarnybą.

Daugiau apie numerį 112 jūsų šalyje DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski

Apie 112 vaikams

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos