Navigācijas ceļš

Mafijai konfiscētajam īpašumam rasts labs pielietojums - 02/12/2009

Automašīnas un cilvēki uz ielas ar sagruvušām mājām ©EC

ES finansē Itālijas dienvidu daļas attīstību, lai mafijai konfiscētie īpašumi tiktu pārveidoti izglītības un komercdarbības centros.

Kā sodīt to, kurš nogalinājis vairāk nekā 100 cilvēku? Un ar ko sākt, lai izkļūtu no nabadzības un izmisuma, kurā mafija novedusi cilvēkus, gadiem tos pakļaudama vardarbībai un turēdama pastāvīgās bailēs? Itālijas policija ne tikai ieslodzīja bēdīgi slaveno mafijas bosu Džovanni Brusku, bet arī konfiscēja viņa īpašumu.

Mūža ieslodzījums var dot zināmu mierinājumu mafijas upuriem, bet tas neatrisinās milzīgā bezdarba un nabadzības problēmu, kas devusi nodziedzniekiem tik lielu varu. Organizētā noziedzība ir nopietns šķērslis Dienviditālijas ekonomikas attīstībai, jo tā nomāc ražotspēju un aizbaida potenciālos investorus.

Eiropas Savienība Itālijas varas iestādēm ir palīdzējusi 50 konfiscētos īpašumus pārvērst izglītības centros, lauksaimniecības tūrisma objektos un citos uzņēmumos, lai palīdzētu radīt jaunas darbavietas un jauniešiem piedāvātu alternatīvu noziedzības ceļam.

Šie projekti ir skaidra zīme vietējiem iedzīvotājiem, ka ar mafiju var cīnīties un ka veiksmīgus uzņēmumus ir iespējams veidot, arī esot likuma pusē.

ES ir līdzfinansējusi spēļu laukuma un mafijas jauno upuru piemiņas dārza izveidi uz Džovanni Bruskam piederošās zemes Palermo. Upuru vidū ir tādi jaunieši kā Džuzepe di Mateo, kuru turēja gūstā vairāk nekā 2 gadus, lai pēc tam viņu nožņaugtu un viņa ķermeni izšķīdinātu skābē.

Kampānijas pilsētā Kasalesi uz kādreizējam Komorras noziedznieku bandas vadonim Džordžo Marano konfiscētās zemes ir uzbūvēts jaunatnes centrs, kurā notiek mācības un atpūtas pasākumi.

Katra pudele vīna, kas tapis vīna darītavā “Centopassi”, ir veltīta kādam mafijas upurim. Zeme ir konfiscēta Džovanni Dženovēzem, ko 2007. gadā ieslodzīja par izspiešanu un citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Mafijai konfiscētas zemes un cita īpašuma pārveidei Eiropas Savienība laikā no 2007. līdz 2013. gadam ir atvēlējusi pavisam 64 miljonus eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF). Trīs ceturtdaļas šo līdzekļu tiks piešķirti drošai attīstības programmas īstenošanai četros Dienviditālijas reģionos — Kalabrijā, Kampānijā, Apūlijā un Sicīlijā.

Itālija saņem trešo lielāko ES finansējumu, kas paredzēts reģionālajai attīstībai. Vēl vairāk saņem tikai Polija un Spānija. No 2007. gada līdz 2013. gadam Itālija saņems 28,8 miljardus eiro, no kuriem 21,9 miljardi eiro tiek piešķirti no ERAF un 6,9 miljardi eiro — no Eiropas Sociālā fonda.

Vēl par ES darbību organizētās noziedzības apkarošanai DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites