Naršymo kelias

Konfiskuotas mafijos turtas bus naudojamas kilniems tikslams - 02/12/2009

Mašinos ir žmonės prie apšiurusių namų ©EB

Siekdama paremti Pietų Italijos vystymąsi ES finansuoja projektus, pagal kuriuos mafijai anksčiau priklausiusiose valdose steigiami švietimo ir verslo centrai.

Kaip nubausti žmogų, kurio sąžinę slegia daugiau kaip šimtas žmogžudysčių? Ir kaip padėti ne vienerius metus mafijos smurtą kentusiems ir baugintiems žmonėms ištrūkti iš užburto skurdo ir nevilties rato? Liūdnai pagarsėjęs mafijos vadeiva Giovannis Brusca nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Negana to, Italijos policija konfiskavo jo turtą.

Mafijos aukas gal šiek tiek guodžia tai, kad jų skriaudėjai turės praleisti už grotų visą likusį gyvenimą, tačiau tai neišsprendžia esminių didelio nedarbo ir skurdo problemų, kurios sudaro sąlygas nusikaltėliams tapti tokiems galingiems. Organizuotas nusikalstamumas Pietų Italijos Mezzogiorno regionuose – didžiausia ekonomikos vystymosi kliūtis, nes dėl jo mažėja produktyvumas ir atbaidomi potencialūs investuotojai.

ES padėjo Italijos valdžios institucijoms penkiasdešimtyje konfiskuotų valdų įsteigti mokomąsias, kaimo turizmo ir kitokias įmones. Taip padedama kurti naujas darbo vietas, o jaunimui suteikiama galimybių neįsitraukti į nusikalstamą veiklą.

Šiais projektais vietiniams žmonėms įrodoma, kad nugalėti mafiją ir sėkmingai verslininkauti nepažeidžiant įstatymų – įmanoma.

ES iš dalies finansavo ir Palerme įgyvendinamą projektą Giovanniui Brusca priklausiusioje valdoje įrengti vaikų žaidimų aikštelę ir mafijos aukomis tapusių vaikų atminimui skirtą parką. Viena iš tokių aukų tapo Giuseppe Di Matteo, kuris laikytas įkaitu daugiau kaip dvejus metus, tada pasmaugtas ir jo kūnas įmestas į rūgštį.

Kampanijos regione jaunimo centras, kuriame jaunimui siūloma mokomosios veiklos ir pramogų, ir nauji vietos policijos komisariatai pastatyti žemės valdoje, konfiskuotoje iš buvusio nusikaltėlių grupės „Camorra“ vadeivos Giorgio Marano.

Kiekvienas vyno fabrike „Centopassi“ pagaminto vyno butelis skiriamas mafijos aukai atminti. Žemės sklypas, kuriame stovi fabrikas, konfiskuotas iš Giovannio Genovese, kuris 2007 m. atsidūrė kalėjime už turto prievartavimą ir kitą nusikalstamą veiką.

2007–2013 m. ES iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) mafijai anksčiau priklausiusioms žemės valdoms ir kitam turtui pertvarkyti iš viso skyrė 64 mln. EUR. Trys ketvirtadaliai šios sumos skirta keturių Pietų Italijos regionų: Kalabrijos, Kampanijos, Apulijos ir Sicilijos – saugumo ir vystymo programai.

Italijos regioninams vystyti skiriama trečia pagal dydį (po Lenkijos ir Ispanijos) ES finansavimo suma. 2007–2013 m. Italija gaus 28,8 mlrd. EUR, iš kurių 21,9 mlrd. EUR skiriama iš ERPF ir 6,9 mlrd. EUR iš Europos socialinio fondo.

Daugiau apie ES kovą su organizuotu nusikalstamumu DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos