Navigatsioonitee

Maffialt konfiskeeritud vara otstarbekas ärakasutamine - 02/12/2009

Autod ja inimesed lagunenud hoonetega tänaval ©EC

EL toetab arengut Lõuna-Itaalias, eraldades rahalisi vahendeid endise maffia omandi ümberarendamiseks haridus- ja ettevõtluskeskusteks.

Kuidas karistada kedagi, kes on süüdi enam kui 100 mõrvas? Ja kuidas välja saada vaesuse ja lootusetuse nõiaringist, mis on tekkinud aastate jooksul maffiavägivalla ja hirmu tagajärjel? Lisaks kurikuulsa maffiabossi Giovanni Brusca eluaegsele vanglakaristusele arestis Itaalia politsei ka tema varad.

Eluaegsed vanglakaristused võivad tuua teatavat lohutust maffiaohvritele, kuid need ei lahenda piirkondlikke võtmeprobleeme, milleks on töötus ja vaesus, mis võimaldasid kriminaalidel nii mõjukaks saada. Organiseeritud kuritegevus on Lõuna-Itaalias Mezzogiornos peamiseks majandusarengut takistavaks tõkkeks, sest see vähendab tootlikkust ja peletab eemale võimalikud investorid.

EL on aidanud Itaalia ametiasutustel muuta üle 50 arestitud omandi hariduse, taluturismi või mõne muu valdkonnaga seotud ettevõtteks, et aidata kaasa uute töökohtade loomisele ning pakkuda noortele alternatiive, et nad ei asuks kuritegelikule teele.

Kõnealused projektid saadavad kohalikele selge sõnumi – maffia vastu on võimalik võidelda ja asutada edukaid seaduskuulekaid ettevõtteid.

Palermos kaasrahastas Euroopa Liit Giovanni Bruscale kuuluva maa ümberarendamist mänguväljakuks ja aiaks, et mälestada maffia noori ohvreid. Nende hulka kuulub näiteks Giuseppe Di Matteo, keda hoiti vangistuses üle 2 aasta ning kes kägistati, enne kui ta keha happes lagundati.

Camorra kuritegeliku rühmituse endiselt juhilt Giorgio Maranolt arestitud maale Campanias ehitati noortele mõeldud haridus- ja huvikeskus ning uus politsei peakorter.

Iga "Centopassi" veinikeldris valmistatud pudel on pühendatud ühele maffiaohvrile. See maa arestiti 2007. aastal väljapressimise ja muu kriminaalse tegevuse eest vangi mõistetud Giovanni Genoveselt.

Aastatel 2007–2013 on EL Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) raames eraldanud kokku 64 miljonit eurot, et arendada endised maffiamaad ja muu vara ümber. See on osa turvalisust ja arengut soodustavast programmist, mida rakendatakse neljas Lõuna-Itaalia maakonnas (Calabria, Campania, Apuulia ja Sitsiilia).

Poola ja Hispaania järel on Itaalia ELilt regionaalarenguks saadavate vahendite arvestuses kolmas. Ajavahemikus 2007–2013 eraldatakse Itaaliale 28,8 miljardit eurot, millest 21,9 miljardit tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist ja 6,9 miljardit eurot Euroopa Sotsiaalfondist.

Rohkem teavet ELi meetmete kohta organiseeritud kuritegevuse vastu võitlemisel DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad