Navigācijas ceļš

Jānovērš terora akti - 24/06/2009

Datorgrafikas paraugs, kur redzama atvērta aploksne, no kuras birst sporas, tādējādi attēlojot bioloģisko patogēnu izmantošanu terorismā ©Reporters

ES aicina rīkoties, lai novērstu teroristu uzbrukumu draudus, kuros varētu izmantot kodolieročus, kā arī ķīmiskos un bioloģiskos ieročus.

Līdz šim teroristu uzbrukumos visā pasaulē parasti izmantoja sprāgstvielas un šautenes. Tomēr pēdējā laikā izlūkošanas dienesti ziņo, ka teroristu grupējumi apsver iespēju likt lietā jaunus ieroču veidus, kas spētu nodarīt daudz lielāku postu.

Ieroču tehnoloģija kļūst izsmalcinātāka, ķīmiskās un bioloģiskās vielas, kā arī kodolmateriālus biežāk izmanto gluži likumīgiem mērķiem. Tāpēc palielinājies arī apdraudējums.

Komisija ir izstrādājusi plānus , kā pastiprināt šādu vielu drošību un sagatavoties uzbrukuma iespējai.

"Eiropai ir laimējies, ka neesam pieredzējuši liela mēroga uzbrukumus, kurā būtu izmantoti šie materiāli, tomēr potenciālās sekas būtu tik smagas, ka nevaram nelikties ne zinis par šādu iespēju," sacīja tiesiskuma komisārs Žaks Baro.

Nekonvencionālie ieroči var nogalināt un ievainot ļoti daudz cilvēku, dot milzīgu triecienu ekonomikai un izraisīt plašu paniku.

Eiropa ir apņēmusies ievērot pilsoņu tiesības un atteikusies no iekšējo robežu kontroles, tāpēc tā ir pievilcīgs mērķis iespējamiem uzbrukumiem, jo valdības nepārbauda cilvēkus, kas ceļo no vienas valsts uz citu.

Pamatojoties uz ieteikumiem, ko ES uzdevumā sagatavoja ekspertu grupa, izstrādāts jauns trīs gadu darba plāns, kurā minēti vairāk nekā 130 rīcības veidi, kā novērst bīstamo vielu nokļūšanu ļaundaru rokās un ko darīt, ja tas tomēr noticis.

Plānā it sevišķi aicināts visā Eiropā izveidot detektorsistēmas un ieviest jaunus mehānismus, lai pēc uzbrukuma vai nelaimes gadījuma glābtu dzīvību pēc iespējas vairāk cilvēkiem un ierobežotu postījumus.

Paredzēts, ka šis ES plāns atbalstīs valstu valdību pasākumus, jo tieši tās būs visvairāk atbildīgas par drošību. Komisija ierosina izlietot 100 miljonus eiro no tās rīcībā esošajiem līdzekļiem, lai varētu īstenot šo plānu no 2010. līdz 2013. gadam.

Vairāk par cīņu pret terorismu Eiropā English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites