Naršymo kelias

Užkirsti kelią naujam terorui - 24/06/2009

Kompiuterinė grafika: iš atplėšto voko byrančios sporos simbolizuoja teroristų naudojamaus biologinius patogenus © Reporters

ES ragina imtis prevencinių veiksmų, kad būtų išvengta vis didėjančios teroristų, naudojančių cheminius, biologinus ir branduolinius ginklus, išpuolių rizikos.

Iki šiol per daugumą teroristų išpuolių buvo naudojami sprogstamieji ir šaunamieji ginklai. Tačiau neseniai pateikti žvalgybos duomenys rodo, kad teroristų grupuotės siekia naudoti naujus, daug didesnės žalos galinčius padaryti ginklus.

Komisija supažindino su planais griežtinti tokių medžiagų saugumo reikalavimus ir geriau pasirengti išpuoliams.

Grėsmė padidėjo, nes tobulėja ginklų technologijos ir dažniau teisėtai naudojamos cheminės, biologinės bei branduolinės medžiagos.

„Nors Europoje, laimei, nepasitaikė didelio masto išpuolių naudojant šias medžiagas, galimi padariniai mūsų visuomenei tokie rimti, kad negalime sėdėti sudėję rankų,“ – sakė už teisingumą atsakingas Komisijos narys Jacques'as Barrot.

Netradiciniai ginklai gali nusinešti daug gyvybių, sužeisti daugybę žmonių, sukelti ekonominę sumaištį ir visuotinę paniką.

Dėl pilietinių teisių ir atvirų sienų įsipareigojimų Europoje išpuolių rizika didesnė, nes šiais įsipareigojimais apribojamos vyriausybių galimybės kontroliuoti žmonių judėjimą.

ES užsakymu ekspertų darbo grupės parengtomis rekomendacijomis grindžiamame trejų metų plane išvardytos daugiau kaip 130 priemonių, kuriomis siekiama neleisti, kad pavojingos medžiagos patektų į blogas rankas, ir pasirengti galimiems išpuoliams.

Planu visų pirma raginama visoje Europoje tobulinti medžiagų aptikimo sistemas ir imtis naujų gyvybių gelbėjimo ir žalos apribojimo priemonių išpuolių arba incidentų atvejais.

ES planu siekiama remti nacionalines vyriausybes, kurioms tenka pagrindinė atsakomybė už saugumą. Komisija siūlo naudoti 100 mln. eurų turimų lėšų planui įgyvendinti 2010–2013 m.

Daugiau informacijos apie kovą su terorizmu Europoje English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos