Naršymo kelias

Laisvė, teisingumas ir saugumas – pusiausvyros klausimas - 10/06/2009

Svarstykles laikančios moters statula prieš ES vėliavą © EB

Glaudesnis ES valstybių bendradarbiavimas įgyvendinant teisingumo ir vidaus reikalų darbotvarkę.

Terorizmas, kibernetinis saugumas, organizuotas nusikalstamumas ir sienų kontrolė – tai tik keli klausimai, nagrinėjami naujame Komisijos dokumente English. Juo pradėtos diskusijos dėl ES ateinančių penkerių metų teisėtvarkos darbotvarkės – Stokholmo programos, – kuri pakeis dabartinę iki gruodžio mėnesio galiosiančią Hagos programą English.

Daugiausia dėmesio skiriama imigracijai. Komisija ragina ES valstybes nares priimti bendrą strategiją, kad jos galėtų geriau valdyti sienas ir tenkinti darbo rinkos poreikius. Be to, Komisija ragina priimti teisės aktus, kuriais būtų užtikrinama, kad imigrantai visoje ES turėtų vienodas teises, kad būtų atidžiau stebimi migracijos modeliai ir darbo rinkos tendencijos.

Valdydamos migracijos srautus ES šalys turėtų glaudžiau bendradarbiauti ne tik tarpusavyje, bet ir su ES nepriklausančiomis šalimis. ES turėtų vykdyti nelegalių migrantų sulaikymo bei išsiuntimo politiką ir skatinti, kad jie grįžtų savo noru. Apskaičiuota, kad ES yra apytikriai 8 mln. nelegalių migrantų.

Komisija taip pat skatina didesnį vaidmenį skirti FRONTEX English, Europos sienų kontrolės agentūrai, ir įdiegti sienų stebėjimo sistemą. Prie ES išorės sienų yra beveik 1800 pasienio kontrolės punktų.

Numatoma taikyti vieną bendrą prieglobsčio suteikimo procedūrą ir, siekiant palengvinti pasienio šalių naštą, savanorišką tolygesnio pabėgėlių paskirstymo po ES šalis sistemą. Graikija, Italija, Malta ir Ispanija yra tarp tų šalių, kurios patiria didelių sunkumų su laivais atvykstančiais migrantais.

Siekdama užtikrinti saugumą kibernetinėje erdvėje ES turėtų naudoti vieną bendrą asmens duomenų apsaugos sistemą, į kurią galėtų būti įtrauktas ir bendras privatumo apsaugos technologijų, produktų ir paslaugų sertifikavimas.

Planuojama parengti ES vidaus saugumo strategiją ir įkurti fondą šiai iniciatyvai finansuoti. ES turėtų sparčiau vykdyti saugumo metodų mokslinius tyrimus ir remti valstybių narių pastangas gerinti savo teisingumo sistemas.

Siekdama stiprinti bendradarbiavimą teisėsaugos srityje ES nori parengti policininkų ir teisininkų mainų programą.

Komisijos pasiūlymus Taryba ir Parlamentas aptars artimiausiais mėnesiais, o naujoji programa turėtų būti patvirtinta iki metų pabaigos.

 

Daugiau informacijos apie bendrą ES imigracijos politiką DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos