Naršymo kelias

Kartu administruoti prieglobsčio politiką - 18/02/2009

Prie betoninės sienos susėdę pabėgėliai © Reporters

Agentūra skatins ES šalių prieglobsčio teikimo srities bendradarbiavimą, vykdys mokymo programas ir dalysis informacija.

Europos Komisija pasiūlė įsteigti agentūrą English, kuri kartu su nacionalinėmis institucijomis suvienodintų įvairiose valstybėse taikomas sąlygas ir palengvintų jų bendradarbiavimą teikiant prieglobstį.

Prieglobsčio prašymai visose 27 ES valstybėse narėse tvarkomi labai skirtingai. Iš statistinių duomenų matyti, kad, pavyzdžiui, atvykėliams iš Čečėnijos vienose šalyse yra labai didelė tikimybė gauti prieglobstį, o kitose – beveik jokios vilties. Tą patį galima pasakyti ir apie prieglobsčio prašančius irakiečius.

Europos prieglobsčio koordinavimo tarnyba skatintų ES šalių tarpusavio bendradarbiavimą, padėtų derinti jų neretai skirtingą požiūrį į pabėgėlius, šalių prieglobsčio teikimo pareigūnams rengtų mokymo programas ir rinktų informaciją, kurią paskui platintų.

Tarnyba taip pat turėtų formuoti nacionalinių ekspertų komandas skubiems atvejams spręsti, pvz., staiga plūstelėjus didelei prieglobsčio prašytojų bangai. Taip galima būtų palengvinti naštą Italijai, Maltai, Ispanijai ir Graikijai, t. y. valstybėms, per kurias atvyksta daugiausiai prieglobsčio prašytojų.

JT pabėgėlių reikalų agentūra pasiūlymui pritarė ir pareiškė nuomonę, kad dėl to prieglobsčio teikimo sistemos visoje Europoje taptų nuoseklesnės, teisingesnės ir veiksmingesnės.

ES stengiasi sukurti bendrą prieglobsčio politiką DeutschEnglishfrançais, bet 27 valstybės narės dar turi susitarti, kokie asmenys atitiktų apsaugos suteikimo kriterijus ir kaip reikėtų elgtis su pabėgėliais.

Prašymą steigti koordinavimo tarnybą pateikė Europos teisingumo ministrai. Ji būtų išlaikoma iš esamų pabėgėlių fondų ir turėtų reguliavimo agentūros statusą. Tarnyba galėtų pradėti darbą jau 2010 m., nors dar reikia susitarti dėl jos steigimo vietos.

ES yra vienas iš populiariausių regionų tarp prieglobsčio prašytojų – per pirmąjį 2008 m. pusmetį ji gavo per 103 000 naujų prašymų suteikti prieglobstį. Daugiausiai tai atvykėlių iš Irako, Rusijos, Pakistano, Turkijos, Somalio, Irano ir Serbijos prašymai. Pagal tarptautinę teisę jie turi teisę į apsaugą net jeigu į ES atvyko neteisėtai.

Daugiau apie Europos prieglobsčio teikimo sistemą DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos