Navigācijas ceļš

Vajadzīga palīdzība? Zvani 112! - 11/02/2009

Vienots tālruņa numurs neatliekamās palīdzības dienestiem visā Eiropā.

Vai tu zinātu, kur jāzvana, ja darbā vai skolā būtu noticis negadījums? Un ja tu būtu ceļojumā ārzemēs? Vienalga, kurā ES valstī esi, ir tikai viens ārkārtas izsaukuma numurs, kas tev jāatceras — 112.

Tagad, kad 112 izsaukuma dienestu ir izveidojusi arī Bulgārija, vienotais ES ārkārtas palīdzības numurs English darbojas visās dalībvalstīs bez izņēmuma.

Ārkārtas situācijā svarīga ir ik sekunde. Kad ir dzīvības vai nāves jautājums, neviens nevēlas šķirstīt telefona grāmatu. Tāpēc ES ir ieviests vienots numurs visām dalībvalstīm. Var zvanīt pa vienu un to pašu numuru, ja, piemēram, izcēlies ugunsgrēks tavās mājās Zviedrijā vai ja esi nokļuvis autoavārijā Itālijā.

Zvanot pa 112, tev atbildēs vietējais operators, kas nosūtīs palīdzību pats vai savienos tevi ar vajadzīgo neatliekamās palīdzības dienestu — ar ātro medicīnisko palīdzību, policiju vai ugunsdzēsēju brigādi.

Vienotais ES ārkārtas izsaukuma numurs English ir praktisks veids, kā uzlabot Eiropas iedzīvotāju drošību brīvas pārvietošanās apstākļos. Taču tas neaizstāj valsts neatliekamās palīdzības dienestu numurus, bet darbojas paralēli tiem.

Šis numurs pastāv jau gandrīz 20 gadus, taču par to zina tikai 22% ES iedzīvotāju. Lai šo situāciju vērstu par labu, ES aicina valstis šo numuru popularizēt un izskaidrot, kā izmantot 112 . Tagad ES tīmekļa vietnē ir ievietotas arī instrukcijas bērniem.

ES aicina valstis arī nodrošināt, lai zvanītājus varētu lokalizēt. Šī nav tikai juridiska prasība, bet tai ir arī praktiska vērtība, jo var gadīties, ka zvanītājs pats nespēj nosaukt precīzu savu atrašanās vietu.

Pa 112 var zvanīt bez maksas tiklab no fiksētā tālruņa, kā no mobilā tālruņa un taksofona. Sazvanīt parasti izdodas pat tad, ja ir iztērēta zvanu priekšapmaksas karte vai zvanītājs atrodas ārpus mobilā tīkla uztveršanas zonas.

Vēl par 112 tavā valstī English.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites