Naršymo kelias

Reikia pagalbos? Skambinkite 112 - 11/02/2009

Vienu telefono numeriu susisieksite su pagalbos tarnybomis visoje Europoje.

Ar žinotumėte, kokiu numeriu skambinti, jei jums atsitiktų nelaimė darbe ar mokykloje? O jei atostogautumėte kitoje šalyje? Kad ir kurioje ES šalyje būtumėte, užtenka atsiminti tik vieną pagalbos tarnybų numerį – 112.

Pagalbos telefono linija 112 jau įdiegta Bulgarijoje, taigi ES bendrasis pagalbos telefono numeris English veikia visose be išimties valstybėse narėse.

Atsitikus nelaimei svarbi kiekviena sekundė. Juk niekas nenorėtų gaišti laiko ieškodamas telefono numerio, kai gresia pavojus kieno nors gyvybei. Todėl ES įvedė bendrą numerį visoms valstybėms narėms. Ar degtų jūsų namas Švedijoje, ar Italijos kelyje patektumėte į avariją – visada galite skambinti tuo pačiu numeriu.

Paskambinus 112 vietos operatorius jums padės tiesiogiai arba nukreips į reikiamą pagalbos tarnybą – greitosios pagalbos tarnybą, policiją ar gaisrinę.

Bendruoju ES pagalbos telefono numeriu English praktiškai užtikrinamas laisvas ir saugus europiečių judėjimas. Tačiau šis numeris nepakeičia galiojančių valstybių narių pagalbos tarnybų numerių. Jis veikia lygiagrečiai.

Šis numeris naudojamas jau beveik 20 metų, bet apie jį žino tik 22 % europiečių. Siekdama ištaisyti padėtį ES ragina šalis šį numerį viešinti ir paaiškinti, kaip juo naudotis . Specialioje ES interneto svetainėje pateikiami ir nurodymai vaikams.

Be to, šalys raginamos užtikrinti, kad būtų galima atsekti, kas ir iš kur skambina. Tai teisinis reikalavimas, kuris taip pat yra praktiškas, nes skambinantis asmuo ne visada gali tiksliai nurodyti savo buvimo vietą.

Numeriu 112 galite skambinti fiksuotojo, judriojo ryšio telefonu arba taksofonu. Paprastai juo galima prisiskambinti net jeigu jums nepakanka kreditų arba esate už ryšio zonos ribų.

Daugiau informacijos apie numerį 112 jūsų šalyje English.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos