Navigatsioonitee

Vajate abi? Valige 112 - 11/02/2009

Üks hädaabiteenuste telefoninumber kogu Euroopas.

Kas teate millisele numbrile helistada, kui teil peaks juhtuma õnnetus tööl või koolis? Või kui olete välismaal puhkusel? Kui olete ükskõik millises ELi riigis, on vaja meeles pidada vaid üks hädaabinumber – 112.

Ka Bulgaaria on võtnud kasutusele hädaabinumbri 112, mis on ühtne ELi hädaabinumber English . Seega toimib asjaomane number nüüd eranditult kõigis liikmesriikides.

Hädaolukorras loeb iga sekund. Teil ei ole aega hakata telefoninumbrit otsima, kui kaalul on kellegi elu. Seepärast ongi EL sisse seadnud ühtse numbri kõikide liikmesriikide jaoks. Sama numbrit võib kasutada siis, kui teie Rootsis asuvas majas on puhkenud tulekahju või kui teil on juhtunud liiklusõnnetus Itaalias.

Kui helistate numbril 112, tegeleb kohalik operaator kas otse teie kõnega või ühendab teid vastava hädaabiteenistusega – kiirabi, politsei või tuletõrjega.

Ühtne ELi hädaabinumber English on praktiline moodus eurooplaste vaba ja turvalise liikumise tagamiseks. Kuid kõnealune number ei asenda olemasolevaid riiklikke hädaabinumbreid, vaid toimib nende kõrval.

See number on olnud kasutusel juba peaaegu kakskümmend aastat, kuid vaid 22 % eurooplastest teab seda. Olukorra parandamiseks kutsub EL riike üles hädaabinumbrit avalikult tutvustama ja selgitama, kuidas 112 kasutada . ELi veebisaidil on nüüd olemas ka juhised lastele.

Riikidel palutakse ka tagada, et helistajate asupaik oleks tuvastatav. See on juriidiline nõue, kuid samas võib see osutuda ka väga kasulikuks, kuna helistaja ei pruugi teada oma täpset asukohta.

Telefoninumbril 112 võite helistada tasuta laua- ja mobiiltelefonilt või taksofonidest. Kõned toimivad tavaliselt ka siis, kui teie kõneaeg on otsas või asute väljaspool võrgu teeninduspiirkonda.

Lugege 112 kohta oma riigis English .

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad