Navigācijas ceļš

Soli tuvāk imigrantiem - 02/10/2008

Migrācijas centra vārti Bamako (Mali)

Darbu sāk pirmais imigrācijas centrs, kas atrodas ārpus ES.

Ik gadu tūkstošiem afrikāņu pošas bīstamā ceļā, lai nelegāli nokļūtu Eiropā. Nereti šie labākas dzīves meklējumi beidzas ar traģēdiju jūras viļņos.

Tagad Rietumāfrikā, Mali galvaspilsētā Bamako ir izveidots jauns centrs français, kur cilvēkus informē, ar ko viņi riskē, nelegāli imigrējot. Potenciālajiem migrantiem tur sniedz padomus par likumīgām iespējām pārcelties uz dzīvi citur, palīdz atrast darbu un organizē mācības, lai uzlabotu prasmes.

Mali bija galvenā kandidāte šim eksperimentālajam projektam. Šī valsts ir tranzīta punkts, kur pulcējas migranti, kas vēlas doties uz Eiropu, un tā apgādā ar darbaspēku arī kaimiņvalstis. No 12 miljoniem maliešu apmēram 4 miljoni mitinās ārzemēs — trimdas mērogs ir dramatisks. Vairums ir izkliedēti pa Rietumāfrikas valstīm, taču apmēram 200 000 maliešu dzīvo Eiropā.

Mali ir viena no visnabadzīgākajām valstīm pasaulē. Galvenā nozīme ir lauksaimniecībai, turklāt visienesīgākā ir kokvilnas audzēšana. Valsts ekonomika lielā mērā ir atkarīga no naudas, ko mājup sūta aizbraucēji, taču lielu daļu no šiem līdzekļiem "aprij" banku komisijas maksa. Migrācijas centrā izvērtē priekšlikumus, kā samazināt šo komisijas maksu.

Tur noris arī darbs ar migrantiem, kas izvēlējušies atgriezties, — viņiem palīdz iekārtoties uz dzīvi dzimtenē. Lielākā daļa migrantu ir jauni vīrieši, kas nevar atrast darbu savā zemē. Izmantojot pirmo izdevību, viņi dodas projām no dažiem mēnešiem līdz pat vairākiem gadiem, atstājot sievietes, bērnus un vecākus, kas turpina saimniekot un apstrādāt zemi mājās.

Lielākā daļa afrikāņu, kas pārceļas uz dzīvi citā kontinentā, rod jaunas mājas Eiropā. Vairums no tiem ir no Ziemeļāfrikas, taču arvien vairāk cilvēku ieceļo arī no Lejassahāras valstīm, kā Mali.

Centrā strādā apmēram 40 darbinieku, un tā budžets ir ap 10 miljoniem eiro. Tas oficiāli sāk darbu 6. oktobrī.

Migrācija no Mali — plašāka informācija français.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites