Naršymo kelias

Migracijos centro Bamake (Malis) vartai

Pirmasis imigracijos centras už ES ribų yra pasirengęs pradėti darbą.

Kasmet tūkstančiai afrikiečių leidžiasi į pavojingą kelionę į Europą kaip nelegalūs migrantai. Dažnai geresnio gyvenimo paieškos jiems baigiasi nelaime jūroje.

Geriau informuoti apie nelegalios migracijos pavojų yra vienas iš naujojo Vakarų Afrikos valstybės Malio sostinėje Bamake įsikūrusio imigracijos centro français užduočių. Jame teikiama informacija galimiems migrantams, patariama legalios imigracijos klausimais, padedama gauti profesinį mokymą ir rasti darbą užsienyje.

Malis yra tinkamiausias kandidatas bandomajam projektui įgyvendinti. Šalį kerta į Europą keliaujantys migrantai, be to, ji yra svarbus darbo jėgos šaltinis kaimyninėms šalims. Apie 4 mln. maliečių gyvena užsienyje, o tai didžiulė dalis atsižvelgiant į tai, kad jų iš viso yra tik 12 mln. Dauguma yra išvykę į įvairias Vakarų Afrikos šalis, o apie 200 000 gyvena Europoje.

Malis – viena iš neturtingiausių šalių pasaulyje. Jos pagrindinė pramonės šaka – žemės ūkis, kuriame daugiausia pajamų gaunama iš medvilnės. Šalis labai priklausoma nuo lėšų, kurias migrantai siunčia namo, bet didžiąją jų dalį suryja mokesčiai už banko pavedimus. Centras tiria pasiūlymus mažinti šias sandorių išlaidas.

Be to, centras stengiasi padėti grįžtantiems migrantams iš naujo pradėti gyvenimą savo šalyje. Dauguma migrantų yra savo šalyje neradę darbo jauni vyrai. Jie išvyksta bet kur keliems mėnesiams ar net keleriems metams, palikdami moteris, vaikus ir vyresnius žmones prižiūrėti šeimos ūkių.

Daugiausia į užjūrio šalis išvykusių afrikiečių gyvena Europoje. Daugelis jų yra iš Šiaurės Afrikos, bet vis daugėja atvykstančiųjų iš šalių, esančių į pietus nuo Sacharos, tokių kaip Malis.

Imigracijos centre dirba apie 40 žmonių; jo biudžetas – apie 10 mln. eurų. Jis oficialiai pradės veikti spalio 6 d.

Daugiau informacijos apie migraciją iš Malio français.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos