Naršymo kelias

Kad lygybei skirti teisės aktai būtų veiksmingi - 29/09/2008

Su litavimo lempa dirbantis vyras neįgaliojo vežimėlyje

Konferencijoje diskriminacijos tema pabrėžiamas atotrūkis tarp teisės aktų ir realybės.

Europoje galioja griežti kovos su diskriminacija teisės aktai, bet dar reikia daug nuveikti, kad visiems būtų taikomos vienodos sąlygos. Rugsėjo 29–30 d. Paryžiuje surengtas aukščiausiojo lygio susitikimas lygybės klausimais DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano buvo proga lygių galimybių ekspertams įvertinti, ko pasiekta nuo tada, kai įvyko 2007 m. ES kovos su diskriminacija kampanija.

Nelygybė vis dar aiškiai pastebima darbo rinkoje. Moterys uždirba 15 % mažiau nei vyrai (privačiajame sektoriuje – 25 % mažiau) ir rečiau užima aukščiausius postus. Darbą turi tik 50 % neįgaliųjų, palyginti su 68 % sveikų žmonių. Tiek jaunimas, tiek pagyvenę žmonės vis dar skundžiasi diskriminacija dėl amžiaus.

Tos pačios grupės yra diskriminuojamos ir sveikatos priežiūros, švietimo, socialinės apsaugos bei aprūpinimo būstu srityse. Liepos mėnesį Europos Komisija pateikė teisės akto DeutschEnglishfrançais, kuriuo šiose srityse būtų suteikiama apsauga, pasiūlymą. Juo papildomi galiojantys teisės aktai, kuriais draudžiama diskriminacija įdarbinant.

Vis dėlto norint įveikti diskriminaciją reikia ne tik veiksmingų teisės aktų. Vienas iš konferencijos tikslų buvo aptarti, kaip keisti giliai įsišaknijusius elgesio modelius ir per ilgą laiką nusistovėjusią praktiką institucijose ir profesiniame gyvenime.

Ne visada paprasta susidaryti aiškų vaizdą apie diskriminaciją Europoje. ES šalys renka duomenis skirtingais būdais, tad juos palyginti sudėtinga, o kartais neįmanoma.

Tačiau iš neseniai atlikto tyrimo matyti, kad, europiečių nuomone, diskriminacija dėl rasės arba etninės kilmės yra labiausiai ES paplitusi ir vis tebeplintanti diskriminacijos forma. Kitų rūšių diskriminacijos atvejų, apklaustųjų manymu, mažėja (diskriminacijos dėl amžiaus ir lyties) arba bent nedaugėja (diskriminacijos dėl lytinės orientacijos).

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos