Naršymo kelias

Kovos su diskriminacija vilkikas aplankys 10 šalių - 22/07/2008

Palyginti su kitomis pasaulio šalimis, ES turi bene didžiausią teisinių kovos su diskriminacija priemonių asortimentą.Tačiau kartais vien įstatymų nepakanka, kad reikiama informacija pasiektų žmonių sąmonę.

Kiekvieną vasarą per pastaruosius penkerius metus ES rengė kovos su diskriminacija skatinimo kelionę, kurios tikslas – informuoti apie lygias teises ir kovoti su stereotipais. Žodžiu „respect“ (angl. „pagarba“) pažymėto didžiulio geltono sunkvežimio sunku nepastebėti, bet į jį lengva patekti 1,4 m aukščio neįgaliųjų vežimėlių keltuvu.

Šiais metais jo kelionė prasidėjo Čekijoje birželio mėn. – apsilankymu Prahos muzikos festivalyje. Maršrutas veda dar į devynias šalis: Bulgariją, Estiją, Latviją, Lenkiją, Lietuvą, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją ir Vengriją. Kelionė baigsis spalį.

Vilkikas stos dviejuose kiekvienos šalies miestuose ir lankysis muzikos, jaunimo bei filmų festivaliuose, sporto renginiuose, universitetuose ir darbo vietų mugėse. Kelionėje kampanijos žinia bus skleidžiama aktyvaus bendravimo su žiūrovais renginiuose – dainų konkurse, įvairovei skirtame žaidime ir neįgaliųjų vežimėlių kliūčių ruože.

Įvairiose šalyse programa bus skirtinga, vyks specialių renginių – apskritojo stalo diskusijų, koncertų ir šokio spektaklių.

Naujausiame ES tyrime dėl diskriminacijos teigiama, kad pastaraisiais metais maždaug vienas iš septynių europiečių susidūrė su išankstinėmis nuostatomis, susijusiomis su rase, etnine kilme, amžiumi, negalia, religija, lytimi arba lytine orientacija.

Dauguma europiečių mano, kad diskriminacija – plačiai paplitusi problema, turinti įtakos, pavyzdžiui, sveikatos priežiūrai, švietimui, galimybei gauti būstą ir apsidrausti.

„Pernelyg daug europiečių vis dar nežino apie teisę gyventi nediskriminuojami, – kalbėjo už socialinius reikalaus atsakingas Europos Komisijos narys Vladimiras Špidla. – Ši kampanija skirta tiesiogiai informuoti piliečius apie teisę į vienodas galimybes ir padės ją paversti kasdieninio gyvenimo dalimi.“

Už įvairovę. Prieš diskriminaciją– dabartiniams kovos su diskriminacija klausimams ir veiklai Europos Sąjungoje skirta svetainė.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos