Navigatsioonitee

Mitmekesisust propageeriv ELi infoauto külastab 10 riiki - 22/07/2008

ELi diskrimineerimisvastased õigusaktid on ühed laiaulatuslikemad kogu maailmas. Mõnikord ei piisa aga pelgalt seadustest, et viia sõnum inimesteni.

EL on korraldanud juba viiel suvel infoauto ringreisi, ?????????Englishceštinaeesti keelmagyarlatviešu valodalietuviu kalbapolskiromânaslovencinaslovenšcina mille eesmärk on suurendada teadlikkust võrdsetest võimalustest ning võidelda eelarvamuste vastu. Hiiglasliku veoki tunneb ära selle kollasest värvist ning küljele kleebitud sõnumist „respect”. Veoautol on ratastoolilift (1,4 m), mis tagab lihtsa juurdepääsu ka ratastoolis külastajatele.

Sellel aastal alustati ringreisi Tšehhi Vabariigist, kus peatuti juunis toimunud Praha muusikafestivalil. Ringreis kulgeb ka läbi Bulgaaria, Eesti, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia ja Ungari ning lõpeb oktoobris.

Veoauto peatub igas riigis kahes linnas, külastades muusika-, noorte- ja filmifestivale, spordiüritusi, ülikoole ning töömesse. Ringreisi käigus levitatakse kampaania sõnumit läbi interaktiivsete ürituste, nagu lauluvõistlus, nn mitmekesisusmäng ja ratastoolide takistusrada.

Programm on riigiti erinev, hõlmates eriüritusi, nagu ümarlauavestlused, kontserdid ja tantsuetendused.

Hiljutise diskrimineerimist käsitleva ELi uuringu kohaselt on iga seitsmes eurooplane viimase aasta jooksul kogenud eelarvamuslikku hoiakut, mis on seotud kas rassi, etnilise päritolu, vanuse, puude, religiooni, soo või seksuaalse sättumusega.  

Enamiku eurooplaste arvates on diskrimineerimine laialt levinud probleem, mis mõjutab näiteks nii majutust, tervishoidu, haridust kui ka eri kindlustusvõimalusi.

Sotsiaalküsimuste volinik Vladimír Špidla sõnul ei ole liiga paljud inimesed Euroopas endiselt teadlikud oma õigustest seoses diskrimineerimisega. „Käimasolev kampaania viib sõnumi otse kodanikeni ning aitab muuta õiguse võrdsele kohtlemisele osaks inimeste igapäevaelust.”

Erinevuste poolt. Diskrimineerimise vastu – diskrimineerimisvastaseid küsimusi ja ELi meetmeid käsitlev veebisait.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad