Naršymo kelias

Kankinimams – ne! - 30/06/2008

Kampanijos plakatas, kuriame vaizduojami kankinimo įrankiai

57 šalys, įskaitant 11 ES valstybių narių, dalyvauja kampanijoje, kuria siekiama geriau informuoti apie kankinimų siaubą.

Kankinimai draudžiami pagal tarptautinės teisės nuostatas, bet jie vis dar plačiai naudojami daugelyje šalių, netgi tose, kurios ratifikavo konvenciją prieš kankinimą. ES gyvena apie 400 000 kankinimus patyrusių žmonių, kurių daugelis yra pabėgėliai.

ES yra tvirtai įsipareigojusi visiškai uždrausti kankinimus ir žiaurų, nežmonišką bei žeminantį elgesį. Užkirsti tam kelią yra vienas iš pagrindinių ES žmogaus teisių politikos tikslų.

Per kampaniją „ Kankinimai nepriimtini“ supažindinama su įvairiose pasaulio šalyse ES remiamais projektais, kuriais siekiama padaryti kankinimams galą.Kampanijos pagrindinis tikslas – skatinti visas šalis imtis veiksmų užkirsti kelią kankinimams ir pašalinti jų priežastis. Šią veiklą ES remia finansuodama projektus English (en) français (fr) visame pasaulyje.

Projektais, pavyzdžiui, siekiama įtraukti į kovą su kankinimais teisėsaugos institucijų darbuotojus, nutraukti kankinimams naudojamos įrangos tiekimą, padėti kankinimų aukoms. Šiems žmonėms reikia psichologinių konsultacijų, medicininės ir teisinės pagalbos, taip pat padėti vėl susirasti darbą.

Kankinimų patyrę žmonės sužalojami ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Todėl jiems gali būti itin sunku grįžti į normalų gyvenimą. ES teikia paramą kankinimo reabilitacijos veiklai 41 pasaulio šalyje, įskaitant paramą kankinimo aukų reabilitacijos centrams ir tinklams 16 ES šalių.

ES yra viena iš dosniausių pagalbos kovojant su kankinimais teikėjų. Kasmet ji tam skiria beveik 12 mln. eurų. „Kankinimai nepriimtini“ yra pirmoji jos surengta tokio plataus masto kampanija,kurią vainikavo JT Tarptautinei dienai kankinimų aukoms paremti (birželio 26 d.) pažymėti skirti renginiai.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos