Naršymo kelias

Kad ES teisės aktai būtų rengiami skaidriau - 23/06/2008

Vyras ir moteris su aplankais

Birželio 23 d. pradėjo veikti registras, kuriame registruojamos ES politikai įtakos turėti siekiančios organizacijos.

Kasdien tūkstančiai pačių įvairiausių organizacijų – NVO, privačių įmonių, advokatų kontorų ar profesinių sąjungų – atstovų bendrauja su Europos Komisijos, kuri vienintelė iš ES institucijų turi teisę siūlyti naujus ES teisės aktus, darbuotojais.

Siekdami supažindinti ES teisės aktų rengėjus su ypatingais savo organizacijų interesais jie rengia ir siunčia laiškus, informacinius ir aiškinamuosius pozicijos raštus bei organizuoja renginius.

Tokia lobistinė veikla yra svarbi demokratinės sistemos dalis. Ji politikos kūrėjams padeda suvokti, kokios įtakos jų sprendimai turės įvairioms gyventojų grupėms. Naujasis Europos interesų grupių atstovų registras, kurį labai palankiai sutiko pačios organizacijos, sukurtas tam, kad interesų grupių atstovų veikla būtų skaidresnė.

Registracija yra savanoriška, bet į registrą įsirašyti nusprendusios organizacijos turės pateikti informacijos apie save, savo tikslus ir dominančias politikos sritis.Taip pat bus siūloma nurodyti finansavimo šaltinius, kad būtų aišku, kieno iniciatyva imamasi lobistinės veiklos.Visa pateikta informacija bus skelbiama viešai.

Norintieji būti įtraukti į registrą turi įsipareigoti laikytis elgesio kodekso, kuriame nustatyta bendravimo su Europos Komisijos darbuotojais taisyklės.Šiomis taisyklėmis užtikrinama, kad visi interesų atstovai laikytųsi tokios pačios tvarkos ir jiems būtų taikomos vienodos nepriklausomos kontrolės, taisyklių laikymosi užtikrinimo procedūros bei sankcijos.Registracija nesuteikia organizacijoms jokių privilegijų, išskyrus galimybę e. paštu būti informuojamoms apie Europos Komisijos pradėtas viešąsias konsultacijas.

Registras parengtas vykdant Europos skaidrumo iniciatyvą, kuria siekiama užtikrinti didesnę atskaitomybę ir aiškiau informuoti piliečius, kaip panaudojamos ES lėšos.Ateityje tikimasi į registrą įtraukti ir su Europos Parlamentu bei Ministrų taryba ryšius palaikančias organizacijas.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos