Navigācijas ceļš

Vajag steidzamu palīdzību? Zvani 112! - 09/06/2008

Vienots tālruņa numurs neatliekamās palīdzības dienestiem visā Eiropā.

Vai tu zinātu, kur jāzvana, ja darbā vai skolā būtu noticis negadījums? Un ja tu būtu ceļojumā ārzemēs? Vienalga, kurā ES valstī esi, ir tikai viens ārkārtas izsaukuma numurs, kas tev jāatceras – 112.

Ārkārtas situācijā svarīga ir ik sekunde. Kad ir dzīvības vai nāves jautājums, neviens nevēlas šķirstīt telefona grāmatu. Tāpēc ES ir ieviests vienots numurs visām dalībvalstīm. Var zvanīt pa vienu un to pašu numuru, ja, piemēram, izcēlies ugunsgrēks tavās mājās Zviedrijā vai ja esi nokļuvis autoavārijā Itālijā.

Zvanot pa 112, tev atbildēs vietējais operators, kas nosūtīs palīdzību pats vai savienos tevi ar vajadzīgo neatliekamās palīdzības dienestu – ar ātro medicīnisko palīdzību, policiju vai ugunsdzēsēju brigādi.

Vienotais ES ārkārtas izsaukuma numurs English ir praktisks veids, kā Eiropas iedzīvotājiem garantēt brīvu un drošu pārvietošanos. Pagaidām numurs 112 darbojas visās ES valstīs, izņemot Bulgāriju. Tas neaizstāj valsts neatliekamās palīdzības dienestu numurus, bet darbojas paralēli tiem.

Šis numurs pastāv jau gandrīz 20 gadus, taču par to zina tikai 22% ES iedzīvotāju. Lai šo situāciju vērstu par labu, ES aicina valstis šo numuru popularizēt un izskaidrot, kā to izmantot English. Piemēram, ja uz šosejas salūst automašīna, tad tas nav pareizais numurs, kur zvanīt! ES aicina valstis arī nodrošināt, lai zvanītājus varētu lokalizēt. Šī nav tikai juridiska prasība, bet tai ir arī praktiska vērtība, jo var būt tā, ka zvanītājs pats nespēj nosaukt precīzu savu atrašanās vietu.

Pa 112 var zvanīt bez maksas tiklab no fiksētā tālruņa, tā arī no mobilā tālruņa un taksofona. Sazvanīt parasti izdodas pat tad, ja ir iztērēta zvanu priekšapmaksas karte vai zvanītājs atrodas ārpus mobilā tīkla zonas.

Vēl par 112 tavā valstī English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites