Naršymo kelias

Reikia pagalbos? Skambinkite 112 - 09/06/2008

Vienu telefono numeriu susisieksite su pagalbos tarnybomis visoje Europoje.

Ar žinote, kokiu numeriu skambinti, jei jums atsitiktų nelaimė darbe ar mokykloje? O jei atostogautumėte kitoje šalyje? Kad ir kurioje ES šalyje būtumėte, užtenka atsiminti tik vieną pagalbos tarnybų numerį – 112.

Atsitikus nelaimei svarbi kiekviena sekundė. Juk niekas nenorėtų gaišti laiko ieškodamas telefono numerio, kai gresia pavojus kieno nors gyvybei. Todėl ES įvedė bendrą numerį visoms valstybėms narėms. Ar degtų jūsų namas Švedijoje, ar Italijos kelyje patektumėte į avariją – visada galite skambinti tuo pačiu numeriu.

Paskambinus 112 vietos operatorius jums padės tiesiogiai arba nukreips į reikiamą pagalbos tarnybą – greitosios pagalbos tarnybą, policiją ar gaisrinę.

Naudojantis bendruoju ES skubios pagalbos numeriu English patogu užtikrinti laisvą ir saugų europiečių judėjimą. Šiuo metu numeriu 112 galima prisiskambinti į visas ES šalis, išskyrus Bulgariją. Šis numeris nepakeičia valstybių narių pagalbos tarnybų numerių. Jis veikia lygiagrečiai.

Šis numeris jau naudojamas beveik dvidešimt metų, bet apie jį žino tik 22 % europiečių. Siekdama ištaisyti padėtį ES ragina šalis šį numerį viešinti ir paaiškinti, kaip juo naudotis English. Pavyzdžiui, greitkelyje sugedus automobiliui reikia skambinti ne šiuo numeriu! Be to šalys raginamos užtikrinti, kad būtų galima atsekti, kas skambina. Tai teisinis reikalavimas, kuris taip pat yra praktiškas, nes skambinantis asmuo ne visada gali tiksliai nurodyti savo buvimo vietą.

112 galite skambinti fiksuotojo, judriojo ryšio telefonu arba taksofonu. Paprastai galima prisiskambinti net jeigu jums nepakanka kreditų arba esate už ryšio zonos ribų.

Informacija apie 112 jūsų šalyje English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos