Navigācijas ceļš

Robežkontrole globalizētajā pasaulē - 13/02/2008

Zvejas laiva ar varbūtējiem imigrantiem apsardzes pavadībā dodas uz ostu.

Jauni ES priekšlikumi, lai risinātu problēmas, ko rada migrācija un cilvēku tirdzniecība, neskarot likumīgos ceļotājus.

Pagājušā gadā paplašinoties Šengenas teritorijai bez robežām DeutschEnglishfrançais un pakāpeniski izzūdot tās iekšējām robežām, Eiropas Savienībai šobrīd ir svarīgāk nekā jebkad agrāk saskaņoti kontrolēt savas ārējās robežas. Komisija šonedēļ ir ierosinājusi pasākumu kopumu, lai sasniegtu šos mērķus, neskarot likumīgos ceļotājus.

Šie pasākumi, pirmkārt, paredz jaunas Eiropas robežu uzraudzības sistēmas izveidi; tai būtu jāsamazina to ieceļotāju skaits, kas slepus šķērso ES ārējās robežas. Sistēmai būtu jāvairo arī iekšējā drošība ES, novēršot pārrobežu noziedzību – terorismu, cilvēku tirdzniecību DeutschEnglishfrançais, narkotiku kontrabandu un nelikumīgu ieroču tirdzniecību.

Citi pasākumi atspoguļo ES nelokāmo vēlmi samazināt lielo nāves gadījumu skaitu nelikumīgo ieceļotāju vidū, efektīvāk glābjot dzīvības jūrā. Dalībvalstīm arī būtu jāīsteno vairāk kopīgu darbību, ES robežu aģentūrai Frontex English izvēršot savas darbības, tostarp jūras patrulēšanu un robežsargu apmācību. Tāpat arī izvērtē pastāvīgas Eiropas robežapsardzes sistēmas izveidi.

Nozīmīgas būs arī jaunās tehnoloģijas. Ārpuskopienas valstu pilsoņu ieceļošanu un izceļošanu reģistrēs Elektronisko ceļošanas atļauju sistēma un citi robežkontroles mehānismi. "Mēs izmantosim visprogresīvākās tehnoloģijas, lai panāktu visaugstāko drošības līmeni", paziņoja tiesiskuma un drošības komisārs Franko Fratīni.

Lasīt vairāk par ES darbību imigrācijas DeutschEnglishfrançais jomā.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites