Naršymo kelias

Sienų valdymas globalizuotame pasaulyje - 13/02/2008

Žvejybos laivas, pilnas imigruoti norinčių žmonių, lydimas į uostą.

Naujuoju teisės aktų paketu siekiama spręsti migracijos ir prekybos žmonėmis problemas, bet nesudaryti papildomų sunkumų legaliems keliautojams.

Praėjusiais metais išsiplėtus Šengeno erdvei DeutschEnglishfrançais, kurioje nėra vidinių sienų, ir nuolat naikinant vidinius pasienio kontrolės punktus tapo dar svarbiau, kad ES darniai valdytų savo išorines sienas. To siekdama ir nenorėdama papildomai apsunkinti legaliai vykstančių asmenų, Europos Komisija šią savaitę pateikė priemonių paketą.

Pirma, dėl naujosios Europos sienų priežiūros sistemos turėtų sumažėti nepastebimai ES išorines sienas kertančių imigrantų. Šia sistema taip pat siekiama pagerinti ES vidaus saugumą, užkertant kelią tarptautiniam nusikalstamumui – teroristams, prekeiviams žmonėmis DeutschEnglishfrançais, narkotikų kontrabandininkams ir nelegaliems ginklų pardavėjams.

Kitos priemonės iliustruoja ES ryžtą mažinti nelegalių migrantų tragiškų žūčių skaičių išgelbstint daugiau gyvybių jūroje. Ketinama vykdyti daugiau valstybių narių bendrų operacijų, todėl ES sienų agentūra Frontex English plečia savo veiklą ir imasi patruliavimo jūroje bei valstybių narių sienų apsaugos tarnybos pareigūnų mokymo. Diskutuojama ir dėl nuolatinės Europos sienųapsaugos tarnybos pareigūnų sistemos.

Naujosioms technologijoms taip pat tenka atitinkamas vaidmuo. Diegiama ES pilietybės neturinčių asmenų atvykimo ir išvykimo registravimo sistema, elektroninė kelionių leidimų sistema ir kitossienųvaldymo priemonės. „Didžiausias saugumo lygis bus užtikrinamas pačiomis pažangiausiomis technologijomis“, – aiškino už teisingumą ir saugumą atsakingas Europos Komisijos narys Franco Frattinis.

Daugiau apie ES taikomas imigracijos problemų sprendimo priemones DeutschEnglishfrançais.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos