Cesta

Správa hranic v globalizovaném světě - 13/02/2008

Rybářská loď s nelegálními přistěhovalci je eskortována do přístavu.

Nový balíček opatření by měl vyřešit problémy spojené s rostoucí migrací osob a obchodováním s lidmi, zároveň by však neměl zatěžovat běžné cestující.

V souvislosti s loňským rozšířením schengenského prostoru DeutschEnglishfrançais a postupným rušením kontrol na vnitřních hranicích je nutné, aby EU spravovala své vnější hranice uceleně. Komise proto tento týden předložila balíček opatření, který by měl stávající problémy vyřešit, ale zároveň nezatěžovat běžné cestující.

Nový evropský systém ostrahy hranic by měl snížit počet přistěhovalců, kteří překračují vnější hranice EU nelegálně. Systém má také zvýšit vnitřní bezpečnost v EU tím, že bude předcházet takovým přeshraničním trestným činům, jako je terorismus, obchodování s lidmi DeutschEnglishfrançais, pašování drog a nelegální obchod se zbraněmi.

Další opatření zahrnují odhodlání EU zachránit více lidských životů na moři a snížit tak počet tragických úmrtí nelegálních přistěhovalců. Plánuje se také více společných operací mezi členskými státy EU, jelikož agentura pro ochranu vnějších hranic Frontex English stupňuje svou činnost, včetně hlídkování na moři a výcviku pohraniční stráže. Diskutuje se rovněž o stálém evropském systému pohraniční stráže.

Svou roli budou také hrát nové technologie, jako je systém registrace státních příslušníků třetích zemí při příjezdu do EU a odjezdu z EU, systém elektronického cestovního povolení a další nástroje pro správu hranic. „K dosažení co nejvyšší úrovně bezpečnosti se budou využívat nejvyspělejší technologie,“ zdůraznil evropský komisař pro spravedlnost a bezpečnost Franco Frattini.

Více informací o činnostech EU v oblasti přistěhovalectví DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy