Navigācijas ceļš

ES globālo imunizācijas programmu atbalstam sniegs 25 miljonus eiro gadā - 21/05/2014

Medmāsa jaunai meitenei izdara injekciju © iStockphoto.com

ES vairāk nekā divkārt palielinās savu atbalstu vakcīnu un imunizācijas programmu finansēšanai visā pasaulē, lai uzlabotu veselību miljoniem cilvēku jaunattīstības valstīs.

Katru gadu 1,5 miljoni bērnu mirst no slimībām, kuras varētu novērst ar vienkāršu vakcīnu. Tādēļ ES nolēmusi savu atbalstu 2014.–2020. gadā palielināt līdz 25 miljoniem eiro gadā salīdzinājumā ar 10 miljoniem eiro iepriekšējos gados. 

Šis finansējums palīdzēs GAVI aliansei English (bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir gādāt par plašākām iespējām vakcinēties) pasargāt vēl miljoniem bērnu no nāvējošām slimībām pasaules visnabadzīgākajās valstīs. 

Organizācija pārstāv visus galvenos globālās imunizācijas dalībniekus: donorvaldības un veselības pārvaldes iestādes, pilsonisko sabiedrību, farmācijas nozari un privātos uzņēmumus. 

Mērķtiecīgs atbalsts 

Atbalsts ir pielāgots katras valsts vajadzībām. Pateicoties dalībnieku rīcībaspējai, GAVI alianse var novērtēt katras valsts pieprasījumu un sniegt paredzamu ilgtermiņa finansējumu. Līdz ar to izmaksas samazinās, un tas ir garants, ka maksimāli daudz bērnu saņem dzīvību glābjošas vakcīnas. 

Āfrikas, Karību jūras un Klusā okeāna valstis English (en) français (fr) saņem divas trešdaļas pieejamo finanšu līdzekļu, un, pateicoties tādiem donoriem kā ES, kopš 2000. gada ir imunizēti pusmiljards bērnu, kā rezultātā glābto cilvēku dzīvību skaits sasniedz turpat sešus miljonus. 

Finansiālais atbalsts, ko sniedz GAVI alianse, aptver 11 vakcīnas, kuras cita starpā izmantos pret pneimokoku infekciju English un rotavīrusu English, kas ir galvenie pneimonijas un diarejas cēloņi, kurus ir iespējams novērst ar vakcīnu, un arī pret cilvēka papilomas vīrusu English, kas izraisa dzemdes kakla vēzi. 

ES finansējums veselības aprūpei 

GAVI iniciatīva ir cieši saistīta ar ES attīstības politiku, kuras mērķis ir samazināt nabadzību un palīdzēt ANO tūkstošgades attīstības mērķu English sasniegšanā līdz 2015. gadam. 

Lai uzlabotu vispārējos dzīves apstākļus un izveidotu efektīvas un ilgtspējīgas veselības aprūpes sistēmas jaunattīstības valstīs, ES darbojas arī citās veselības aprūpes jomās, tādās kā uzturs, ūdensapgāde, kanalizācija un ceļu satiksmes drošība. 

Papildus veselības aprūpes finansējumam saskaņā ar Eiropas Attīstības fondu English (en) français (fr) un Attīstības sadarbības instrumentu English (en) français (fr) ES ir izveidojusi programmu “Vispārējie sabiedriskie labumi un problēmas” PDFEnglish, lai risinātu ar veselību saistītas pārrobežu problēmas, tādas kā lipīgo slimību kontrole. 

Pateicoties atbalstam, ko ES sniedz veselības aprūpei, kopš 2004. gada pret masalām ir imunizēti 18,3 miljoni bērnu vecumā līdz vienam gadam, ir uzbūvēti, atjaunoti vai labiekārtoti vairāk nekā 8500 veselības aprūpes centru un reproduktīvās veselības Englishespañolfrançais jomā sniegto konsultāciju skaits sasniedz 17 miljonus.

Paziņojums presei — ES divkāršo pūliņus, lai uzlabotu miljoniem personu veselību jaunattīstības valstīs

Paziņojums presei — ES partnerība ar GAVI aliansi English

Eiropas Komisija — attīstība un sadarbība

GAVI alianse English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites