Naršymo kelias

Pasaulinėms imunizacijos programoms ES kasmet skirs 25 mln. eurų - 21/05/2014

Slaugytoja skiepija mergaitę © istockphoto.com

Siekdama gerinti milijonų besivystančių šalių gyventojų sveikatą, ES nutarė skiepams ir imunizacijai visame pasaulyje skirti daugiau kaip dvigubai daugiau lėšų.

1,5 milijono vaikų kasmet miršta nuo ligų, nuo kurių gali apsaugoti paprasčiausi skiepai. Todėl ES tam skirs daugiau lėšų – 2014–2020 m. numatyta skirti po 25 mln. eurų per metus, palyginti su 10 mln. eurų ankstesniais metais. 

Šios lėšos Pasaulio vakcinacijos ir imunizacijos aljansui English – ne pelno organizacijai, siekiančiai suteikti žmonėms daugiau galimybių pasiskiepyti – padės nuo mirtinų ligų apsaugoti dar daugiau milijonų neturtingiausiose pasaulio šalyse gyvenančių vaikų

Organizacija atstovauja visiems svarbiausiems imunizacija visame pasaulyje besirūpinantiems subjektams: pagalbą teikiančioms vyriausybėms, sveikatos priežiūros institucijoms, pilietinei visuomenei, vakcinų pramonei, privačioms įmonėms ir kt. 

Tikslinga parama 

Parama kiekvienoje šalyje teikiama atsižvelgiant į poreikius. Su savo narių pagalba aljansas gali surinkti informaciją apie kiekvienos šalies poreikius, tad ir užtikrinti nuspėjamą ilgalaikį finansavimą. Dėl to mažėja kainos ir taip užtikrinama, kad kuo daugiau vaikų gautų gyvybiškai svarbų skiepą. 

Maždaug du trečdalius visų lėšų gauna Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno valstybės English (en) français (fr) . Tokių pagalbos teikėjų kaip Europos Sąjunga dėka nuo 2000 m. paskiepyta beveik pusė milijardo vaikų – išgelbėta apie 6 milijonai gyvybių. 

Parama Pasaulio vakcinacijos ir imunizacijos aljansui teikiama 11 rūšių skiepams įsigyti. Tarp jų yra skiepai nuo pneumokokinės infekcijos English ir roto viruso English – pagrindinių plaučių uždegimo ir viduriavimo priežasčių, nuo kurių galima apsisaugoti skiepais, ir nuo žmogaus papilomos viruso English, sukeliančio gimdos kaklelio vėžį. 

ES lėšos sveikatos priežiūrai 

Pasaulio vakcinacijos ir imunizacijos aljanso tikslai labai artimi ES vystymosi politikos siekiui mažinti skurdą ir padėti iki 2015 m. pasiekti JT Tūkstantmečio vystymosi tikslus English

Kad besivystančiose šalyse apskritai gerėtų gyvenimo sąlygos ir būtų kuriamos veiksmingos ir tvarios sveikatos sistemos, Europos Sąjunga veikia ir kituose sveikatos priežiūros sektoriuose, pavyzdžiui, mitybos, vandens ir sanitarijos bei kelių saugos. 

Be sveikatos priežiūros finansavimo programų, administruojamų pasitelkus Europos plėtros fondą English (en) français (fr) ir vystomojo bendradarbiavimo priemonę English (en) français (fr) , Europos Sąjunga parengė programą, skirtą spręsti tarpvalstybinius sveikatos priežiūros klausimus, pavyzdžiui, užkrečiamųjų ligų kontrolės problemą. Tai Visuotinių viešųjų gėrybių ir uždavinių programa PDFEnglish

Nuo 2004 m. ES parama sveikatos priežiūros srityje padėjo nuo tymų paskiepyti 18,3 mln. vaikų iki vienų metų; pastatyta, remontuota arba įrengta daugiau kaip 8 500 sveikatos centrų, gydytojai suteikė 17 milijonų konsultacijų reprodukcinės sveikatos Englishespañolfrançais klausimais.

Pranešimas spaudai apie ES pastangas gerinti besivystančių šalių gyventojų sveikatą DeutschEnglishfrançaislatviešu valodaportuguês

Pranešimas spaudai apie ES partnerystę su Pasaulio vakcinacijos ir imunizacijos aljansu English

Europos Komisija. Vystymasis ir bendradarbiavimas

Pasaulio vakcinacijos ir imunizacijos aljansas English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos