Navigācijas ceļš

Eiropas atkalapvienošanās desmitās gadadienas svinības - 30/04/2014

Eiropas Savienības 28 dalībvalstu karogi

2014. gada 1. maijā aprit desmit gadi kopš ES vēsturē lielākās paplašināšanās, kad ES pievienojās desmit jaunas dalībvalstis, kas pamatā ir Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis.

“Vienotiem mums ir daudz lielāka ietekme starptautiskajā arēnā. Vienotiem mums ir labākas iespējas ne tikai aizstāvēt mūsu intereses, bet arī veicināt mūsu vērtības,” šīs vēsturiskās gadadienas sakarībā paziņoja Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu.

Savukārt paplašināšanās komisārs Štefans File izteicās šādi: “Desmit jaunu dalībvalstu pievienošanās 2004. gada 1. maijā mums sniegusi stabilitāti, drošību un labklājību. Tā ir ļāvusi apvienot Eiropu pēc mākslīga sadalījuma gadiem aukstā kara laikā.”

ES paplašināšanās uz austrumiem viennozīmīgi nostiprinājusi demokrātiju, brīvību un tiesiskumu miljoniem cilvēku, kuri pieredzēja dzīvi aiz dzelzs priekškara. Iestāšanās Eiropas Savienībā bija cerību un labākas nākotnes simbols miljoniem cilvēku.

Desmit gadus vēlāk Eiropa ir stiprāka, bagātāka un drošāka politiski, ekonomiski un kultūras ziņā. Līdz ar paplašināšanos ES tagad ir pasaulē lielākais vienotais tirgus. Izvēršoties tirdzniecībai starp dalībvalstīm, tiek sekmēta jaunu darbvietu radīšana, ieguldījumi un izaugsme. Paplašināšanās vēl vairāk nostiprinājusi Eiropas ietekmi starptautiskajā arēnā. Kā Savienība, kurā ir 500 miljoni iedzīvotāju, mēs gādājam, lai mūsu balss ir sadzirdama visā pasaulē.

Komisijas priekšsēdētāja Ž.M. Barrozu paziņojums par godu paplašināšanās desmitajai gadadienai Englishfrançais (video)

Lasīt Komisijas priekšsēdētāja Ž.M. Barrozu paziņojumu English

Komisāra Š. Files paziņojums par godu paplašināšanās desmitajai gadadienai English

Apritējuši 10 gadi kopš 2004. gada paplašināšanās – stratēģiskās priekšrocības, ietekme un pašreizējais stāvoklis paplašināšanās jomā English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites