Naršymo kelias

Minimas Europos susivienijimo dešimtmetis - 30/04/2014

28 Europos Sąjungos valstybių narių vėliavos

2014 m. gegužės 1 d. sukanka 10 metų nuo didžiausios Europos Sąjungos istorijoje plėtros, kai į ES įstojo 10 naujų valstybių, dauguma – iš Vidurio ir Rytų Europos.

„Susivieniję pasaulyje turime daug daugiau įtakos. Susivieniję galime ne tik geriau ginti savo interesus, bet ir propaguoti savo vertybes“, – šios istorinės sukakties proga kalbėjo Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso.

Už plėtrą atsakingo Komisijos nario Štefano Füle teigimu, „2004 m. gegužės 1 d. 10 valstybių tapus ES narėmis mums visiems buvo užtikrintas stabilumas, saugumas ir gerovė. Plėtra suvienijo Europą po metų metus trukusio dirbtinio suskaidymo šaltojo karo laikotarpiu.“

ES plėtra į rytus įtvirtinta demokratija, laisvė ir teisinės valstybės principai milijonams už geležinės uždangos gyvenusių europiečių. Įstojimas į Europos Sąjungą buvo vilties ir geresnės ateities simbolis milijonams žmonių.

Praėjus dešimčiai metų Europa yra stipresnė, turtingesnė ir saugesnė politiniu, ekonominiu ir kultūriniu atžvilgiais. Išsiplėtusi ES tapo didžiausia pasaulyje bendrąja rinka. Suintensyvėjus prekybai tarp valstybių narių kuriamos naujos darbo vietos, daugiau investuojama ir auga ekonomika. Dėl plėtros dar labiau sustiprėjo Europos įtaka pasaulyje. Jame girdimas 500 mln. Europos Sąjungos piliečių balsas.

Komisijos Pirmininko J. M. Barroso pareiškimas dešimtųjų plėtros metinių proga Englishfrançais (vaizdo įrašas)

Komisijos Pirmininko J. M. Barroso pareiškimo tekstas English

Komisijos nario Š. Füle pareiškimas dešimtųjų plėtros metinių proga English

2004 m. ES plėtros etapo dešimtmetis. Strateginė nauda, poveikis ir dabartinė ES plėtros darbotvarkė English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos