Naršymo kelias

G 20 susitikimas. „Dirbame toliau“ - 05/09/2013

Komisijos pirmininkas J. M. Barroso 8-ajame G 20 susitikime Rusijoje

„Šis Didžiojo dvidešimtuko susitikimas turėtų įkvėpti pasitikėjimą, kad ekonomikos atsigavimas tęsis“ , – šiandieninio susitikimo Sankt Peteburge išvakarėse sakė Pirmininkas J. M. Barroso.

„Europos Sąjunga įvykdė savo pernai prisiimtus įsipareigojimus, tačiau pasaulinės ekonomikos atsigavimas tebėra netvirtas. (...) Europoje matome persilaužimo ženklų“, – pasakė Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso. Jo žodžiais, jokiu būdu nederėtų visiškai nusiraminti, nes nedarbas dar didelis, tačiau atsigavimo požymių iš tiesų yra. Jis pabrėžė, kad labai svarbu padaryti viską, kad šis atsigavimas būtų ilgalaikis, ir pridūrė: „Labai svarbu sukurti patikimumo ir pasitikėjimo atmosferą.“ Pirmininkas tikisi, kad per Didžiojo dvidešimtuko susitikimą Sankt Peterburge bus priimtas veiksmų planas, užtikrinsiantis tolesnį bendrą ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo skatinimą.

Pirmininkas J. M. Barroso išsakė ir savo lūkesčius dėl kitų svarbiausių G 20 susitikimo darbotvarkės klausimų: apmokestinimo, finansų reguliavimo ir prekybos.

  • Apmokestinimas. „G 20 turėtų užbaigti mūsų Europoje pradėtą darbą – automatinių informacijos mainų principas turėtų įsigalėti visame pasaulyje. Per šį susitikimą bus užbaigti esminiai pokyčiai apmokestinimo srityje. Piliečiai gali būti tikri, kad sukčiaujantys ir mokesčių vengiantys asmenys ir įmonės netrukus bus pažaboti. Apmokestinimas bus sąžiningesnis. (...) Sieksiu, kad Didžiojo dvidešimtuko narės pradėtų automatinius informacijos mainus jau 2015 m.“ Be to, jis paragino G 20 vadovus remiantis puikiu Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos atliktu darbu imtis ryžtingų kovos su pelno perkėlimu ir mokesčių bazės erozija veiksmų.
  • Finsansų reguliavimas. „Per šį G 20 susitikimą turėtų būti toliau skatinama didinti finansų reguliavimą ir tęsiamas finansų rinkų spragų užpildymo darbas.“ Kalbėdamas šia tema Pirmininkas pabrėžė, kad Europa dabar pasirengusi imtis energingos veiklos, kad aiški kaip diena taptų iki šiol neapibrėžtumo ūkanose skendėjusi šešėlinė bankų sistema. Tai sakydamas jis turėjo omenyje Europos Komisijos vos prieš dieną pateiktą pasiūlymą dėl šešėlinės bankų sistemos priežiūros ir reguliavimo.
  • Prekyba. „Per šį susitikimą turėtų būti patvirtintas G 20 pasiryžimas kovoti su protekcionizmu, išplėsta Toronto neveikimo sąlyga ir labiau pasistengta sumažinti prekybos ribojimo priemonių.“ Europa liberalizuoja savo prekybos santykius su daugeliu pasaulio šalių ir regionų, tarp kurių yra ir mūsų kaimyninių šalių. Pirmininkas pridūrė, kad tai turėtų būti laikoma sektinu Europos Sąjungos veiklos, kuria skatinamas ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas ne tik šiose šalyse, bet ir didesniame regione, pavyzdžiu. „Tikimės, kad mūsų kaimynių ir partnerių suverenitetas bus visapusiškai gerbiamas“, – pabrėžė jis.

Savo kalbą Pirmininkas J. M. Barroso baigė raginimu tarptautinei bendruomenei susitarti dėl reakcijos į naujausius įvykius Sirijoje ir dėl būdų išpręsti konfliktą ten, kur, jo žodžiais, vyksta didžiausia mūsų laikų humanitarinė tragedija. „Šią savaitę pabėgėlių iš Sirijos skaičius pasiekė 2 milijonus. Tai pasibaisėtina. Veikti turime visi.“ ES yra didžiausia paramos teikėja, padedanti dėl šios krizės pasekmių kenčiantiems žmonėms (iki šiol suteikta 1,3 mlrd. eurų pagalbos).

Pirmininko J. M. Barroso pranešimas prieš G 20 susitikimą Sankt Peterburge English

Pranešimas spaudai „Komisijos veiksmų planas šešėlinės bankininkystės keliamai rizikai mažinti“

Renginio nuotraukos ir vaizdo įrašai Englishfrançais

Daugiau informacijos apie G 20

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos